Ani napodruhé Hronov na Trutnov nestačil. Zlom přišel opět ve druhé třetině

HC Wikov Hronov - HC BAK Trutnov 4:7 (1:2, 1:5, 2:0)

Druhé semifinálové utkání se odehrálo v hronovské Wikov aréně. Úvod zápasu byl vyrovnaný, hostující celek dokázal využít šance ve druhé třetině a určil tak vývoj utkání. Hronov v závěru korigoval skóre ve svůj prospěch na konečných 4:7 a zaostává tak v sérii už 0:2 na zápasy. Trutnov má v neděli k dispozici první mečbol.

První třetina přinesla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. V 5. minutě poslal Mašek přihrávku před branku na Perutka, ten ale trefil pouze postranní tyčku. Poté našel Borůvka dobře najetého Vítka, Biegl byl však na svém místě a střelu bez problémů zachytil. Větší šance a tlak před hronovskou brankou si dokázali Trutnovští vytvořit v 7. minutě, kdy hráli v početní výhodě, ale branku z toho vytěžit nedokázali. Do samostatného úniku se dostal Chytráček, ale skvělou příležitost neproměnil. Ve 12. minutě byli hosté při přesilovce úspěšnější a ze skrumáže před Kolbabou otevřel skóre utkání Perutek – 0:1. Netrvalo dlouho a Hronov odpověděl – od modré se napřáhl John a Biegla prostřelil - 1:1. O další změnu skóre se poté pokusil ještě Mašek, ale Kolbaba odolal. Ani Bartoň neuspěl. Patnáct vteřin před koncem první třetiny našel Zelenka osamoceného Šimoníčka, který Kolbabu překonal – 1:2.

V úvodu druhé třetiny střílel nejprve Vítek, ale Biegla nepřekonal. Ve 24. minutě si slovo vzali opět trutnovští hráči – Filip přihrával před Kolbabou Zelenkovi, který do odkryté branky zamířil přesně – 1:3. Poté si dokázali dobrou příležitost vytvořit domácí, ale Biegl byl připraven. Další šanci už domácí dokázali využít naplno, Fišer vystřelil, jeho střelu tečoval Daňo a snížil na 2:3. Poté přešli do útoku hosté – Mašek poslal přihrávku před branku na připraveného Kašáka a ten zametl kotouč za Kolbabova záda – 2:4. Ve 28. minutě si najel Luštinec a s přesností zakončil – 2:5. Po tomto gólu nahradil Kolbabu Mráček. Po dvou minutách dokázali hosté opět skórovat – Antonín přihrál Filipovi a ten zvyšoval už na 2:6. Při vyloučení Poula dokázali Trutnovští domácím hráčům opět perfektně uniknout a Mašek tak přesně zakončil a při vlastním oslabení zvýšil na 2:7. Do druhé sirény se už skóre i přes šance neměnilo.

Zbytek utkání se ze strany hostů spíše dohrával, a tak domácí ještě dokázali mírně zkorigovat konečné skóre a zmírnit porážku. V 50. minutě při početní výhodě vypálil přesnou střelu Borůvka – 3:7. A branku na 4:7 přidával v poslední minutě Michal Franců.

Hronov tak ani podruhé na Trutnov nestačil a v sérii prohrává 0:2 na zápasy. Poslední šanci na zvrat bude mít tuto neděli.

Branky: 14. John, 26. Daňo (Fišer, Borůvka), 50. Borůvka (Daňo, Fišer), 60. Franců M. (Vítek, Hubáček) - 12. Perutek (Kašák, Mašek), 20. Šimoníček (Zelenka), 24. Zelenka (Šimoníček, Filip), 26. Kašák (Mašek, Perutek), 28. Luštinec (Chytráček), 30. Filip (Antonín), 30. Mašek (Perutek)

3  HC Náchod       12

4 HC Jaroměř       11    40:39   21