Ani napodruhé Hronov na Trutnov nestačil. Zlom přišel opět ve druhé třetině

HC Wikov Hronov - HC BAK Trutnov 4:7 (1:2, 1:5, 2:0)

Druhé semifinálové utkání se odehrálo v hronovské Wikov aréně. Úvod zápasu byl vyrovnaný, hostující celek dokázal využít šance ve druhé třetině a určil tak vývoj utkání. Hronov v závěru korigoval skóre ve svůj prospěch na konečných 4:7 a zaostává tak v sérii už 0:2 na zápasy. Trutnov má v neděli k dispozici první mečbol.


První třetina přinesla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. V 5. minutě poslal Mašek přihrávku před branku na Perutka, ten ale trefil pouze postranní tyčku. Poté našel Borůvka dobře najetého Vítka, Biegl byl však na svém místě a střelu bez problémů zachytil. Větší šance a tlak před hronovskou brankou si dokázali Trutnovští vytvořit v 7. minutě, kdy hráli v početní výhodě, ale branku z toho vytěžit nedokázali. Do samostatného úniku se dostal Chytráček, ale skvělou příležitost neproměnil. Ve 12. minutě byli hosté při přesilovce úspěšnější a ze skrumáže před Kolbabou otevřel skóre utkání Perutek – 0:1. Netrvalo dlouho a Hronov odpověděl – od modré se napřáhl John a Biegla prostřelil - 1:1. O další změnu skóre se poté pokusil ještě Mašek, ale Kolbaba odolal. Ani Bartoň neuspěl. Patnáct vteřin před koncem první třetiny našel Zelenka osamoceného Šimoníčka, který Kolbabu překonal – 1:2.

V úvodu druhé třetiny střílel nejprve Vítek, ale Biegla nepřekonal. Ve 24. minutě si slovo vzali opět trutnovští hráči – Filip přihrával před Kolbabou Zelenkovi, který do odkryté branky zamířil přesně – 1:3. Poté si dokázali dobrou příležitost vytvořit domácí, ale Biegl byl připraven. Další šanci už domácí dokázali využít naplno, Fišer vystřelil, jeho střelu tečoval Daňo a snížil na 2:3. Poté přešli do útoku hosté – Mašek poslal přihrávku před branku na připraveného Kašáka a ten zametl kotouč za Kolbabova záda – 2:4. Ve 28. minutě si najel Luštinec a s přesností zakončil – 2:5. Po tomto gólu nahradil Kolbabu Mráček. Po dvou minutách dokázali hosté opět skórovat – Antonín přihrál Filipovi a ten zvyšoval už na 2:6. Při vyloučení Poula dokázali Trutnovští domácím hráčům opět perfektně uniknout a Mašek tak přesně zakončil a při vlastním oslabení zvýšil na 2:7. Do druhé sirény se už skóre i přes šance neměnilo.

Zbytek utkání se ze strany hostů spíše dohrával, a tak domácí ještě dokázali mírně zkorigovat konečné skóre a zmírnit porážku. V 50. minutě při početní výhodě vypálil přesnou střelu Borůvka – 3:7. A branku na 4:7 přidával v poslední minutě Michal Franců.

Hronov tak ani podruhé na Trutnov nestačil a v sérii prohrává 0:2 na zápasy. Poslední šanci na zvrat bude mít tuto neděli.

Branky: 14. John, 26. Daňo (Fišer, Borůvka), 50. Borůvka (Daňo, Fišer), 60. Franců M. (Vítek, Hubáček) - 12. Perutek (Kašák, Mašek), 20. Šimoníček (Zelenka), 24. Zelenka (Šimoníček, Filip), 26. Kašák (Mašek, Perutek), 28. Luštinec (Chytráček), 30. Filip (Antonín), 30. Mašek (Perutek)

                                                                                                                                                 
                                                                                                                                          Konečné pořadí po základní části

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
    1 Nový Bydžov

      

       
    2 HC Hronov           
    3  HC Náchod       

   

  
    4 HC Jaroměř                   
    5 Třebechovice                 
    6 HC Trutnov B                 
    7 Baroni Opočno

     

       
    8 Spartak NMNM                  
    9 Semechnice                   
     

  

     

 

.