BAK CUP v Trutnově

Na zimním stadionu v Trutnově probíhal od pátku BAK CUP za účasti celků z II. ligy.

HC Draci Trutnov

HC Medvědi Děčín

HC Ďáblové Nový Jičín

a účastníka krajské ligy KHK HC Hronov

V pátečním utkání nás vyzvali domácí Draci. Vydařené utkání ve kterém jsme domácím přidělali pár nových vrásek, jelikož jsme, pro ně nečekaně, drželi celý zápas vyrovnané utkání. Ještě nedlouho před koncem byl stav 3:3. Po vydařené přesilové hře, domácí dvě minuty před koncem zvýšili na 4:3. Trenér Martin Táborský si ihned vyžádal oddechový čas, přišla power play, několik výborných šancí a jedna chyba, které vysvobodila domácí z pokaženého vstupu do turnaje 5:3.

V sobotu jsme nastoupili proti vitězi celého tunaje Medvědům Děčín. Utkání, které bylo způsobilo rozruch nejen na stadionu, ale i na sociálních sítích. K převapení všech jsme favorita zaskočili po první třetině byl stav 2:0 pro nás. Ve druhé třetině jsme zvýšili náskok na 4:1. Poslední dějství jsme si velkou obětavostí a nasazením pohlídali a vyhráli k překvapení všech 5:2. Výborný výkon podali všichni kluci, včetně brankáře Kryštofa Ševců, který byl na konci turnaje vyhlášen nejlepším gólmanem.

V neděli, vzhledem k ostatním výsledkům jsme mohli, při výhře nad Ďábli z Nového Jičína, vyhrát celý turnaj !!! Utkání začalo náporem Ďáblů a na nás byla vidět únava z předchozí přípravy a náročných zápasů z pátku a soboty. Ďáblové šli do vedení 2:0 po první třetině. Po navýšení náskoku na 3:0, se ale hra otočila a byli jsme to my, kteří začali tlačit a dobývat branku moravanů. Využili jsme šance a při srovnání na 3:3 prožívali hektický závěr zápasu. Od vstřelení vítězné branky a tím ovládnutí celého turnaje nás v závěru několikrát dělily doslova centimetry. Utkání dospělo do konce v remízovém stavu. Při hře tři na tři je to loterie a čekání na chybu, kterou jsme udělali my a prohráli 4:3 v nastaveném čase.

Odehráli jsme velmi dobrý turnaj všichni si zaslouží pochvalu za předvedené výkony, ale cíle jsou dány a proto musíme pokračovat v náročné přípravě před startem soutěže.

Celkové pořadí BAK CUP : 1. Mědvědi Děčín 2. BAK Trutnov 3. HC Hronov 4. Ďáblové Nový Jičín

Turnaj odehráli : Ševců, Novotný - Škoda, Kellner, Junek, Řehák, Novák, Petr, Exner, Glos, Matouš, Hylena, Maršík, Mach, Malinský, Řezníček, Vaňát

1 HC Hronov        0
    2 St. Nový Bydžov        0