HC HRONOV – SK TŘEBECHOVICE 4:2 (1:0; 1:2; 2:0)

Bez Hyleny, Glose a Franců jsme nastoupili proti nebezpečnému soupeři z Třebechovic. Oba týmy jsou nabity mladými hráči, proto se hrál velmi rychlý hokej. Domácí nenechali hosty nadechnout, od začátku převzali iniciativu a byli jednoznačně lepší. Hned ve třetí minutě jsme, ale hostům nabídli přesilovku. Oslabení jsme sehráli výborně a nedovolili ohrozit Ševců v brance. Po dvou minutách hry jsme to, ale byli my kteří dostali šanci v podobě čtyřminutové výhody, vyšli jsme ale také naprázdno. V čase 12:19 jsme otevřeli skóre po krásné akci Maršíka s Matoušem, který po tutové přihrávce zakončil blafák mezi nohy hostujícího Petrů 1:0. Do konce třetiny bylo ještě na každé straně po jednom vyloučení, ale stav se neměnil.
Oslabení hostů z první části se přesunulo přes přestávku, proto jsme hned po zahájení druhé části šli opět do tlaku na branku soupeře, navíc byl vyloučen další hráč hostí. Krátkou přesilovku 5/3 jsme nevyužili, ale v pokračující 5/4 Václav Petr po asistenci Kellnera střelou pod lapačku zvýšil na 2:0. Hosté z Třebechovic začali postupně ožívat a jejich kombinace byli čím dál nebezpečnější. V čase 25:37 po krásné akci celého útoku snížil Šeda 2:1. začala přetahovaná o každý kousek ledu. Úniku Matouše, který byl jednoznačně zahákován a nemohl zakončit skončil nezájmem marného rozhodčího. Hosté v 37. minutě opět po souhře a chybě naší obrany vyrovnali Juštou na 2:2. Do konce třetiny byli hosté aktivnější, ale stále pozornější obranná hra nedovolila hostům otočit zápas.
Po rozboru v kabině o druhé přestávce, jsme se vrátili k pozorné obranné činnosti a eliminovali útoky SK už v zárodku. V sedmé minutě byl v rychlém brejku podražen Maršík. V žádném případě si nemyslíme, že faul byl úmyslný, ale podražení hokejkou strčenou mezi brusle dva metry před brankou nemohlo skončit jinak než prudkým nárazem do mantinelu za brankou a zraněním. Takovýto zákrok, ohodnocen dvěmi minutami arogantním sudím, je výsměch. Vašek Maršík nedohrál a přejeme mu brzký návrat na led. Přesilovku jsme nevyužili, ale v následném střídání Václav Petr po asistencích Matouše a Frydrycha opět strhnul vedení na naší stranu 3:2. Hosté zvýšili aktivitu, stále stupňovali ataky na naši klec. Kryštof Ševců několika zákroky, z říše snů, držel jednobrankový rozdíl. V závěru hosté sáhli po power-play, ale po deseti sekundách jsme získali útočné pásmo, po několika přihrávkách si Petr Škoda vychutnal, u modré, bránícího hráče a jistě pod horní tyčku prázdné klece stanovil výsledek utkání na 4:2, asistence opět Dominik Matouš.
Dobré výkony se projevují opravdu dobrou fyzickou připraveností, která se začíná na týmu projevovat. V loňské sezóně jsme měli problémy se zachycováním brejků soupeřů. Letos díky výborně, rychlostně připraveným hráčům, jsme i proti rychlíkům z Třebechovic zachytávali jejich výpady už u červené čáry.

Poslední utkání letošího roku je na pořadu v neděli 22. 12. 2019 – PŘIJEĎTE DO NOVÉHO MĚSTA NAD METUJÍ V HOJNÉM POČTU !!!