Herní model pro kategorii mužů nabírá obrysy

Stejně jako každý rok touto dobou, tak i letos se začíná řešit nový herní systém pro nadcházející sezónu. Jedná se zatím o předběžný návrh, který bude ještě projednáván na aktivů klubů 17. června. Jisté je ale už to, že herní model dozná oproti minulému ročníku několika změn, tou nejzásadnější je rozdělení na dvě úrovně (podle výsledků z minulé sezóny) - krajskou ligu (KLM) a krajskou soutěž (KSM). Obě kategorie budou mít celkem 8 účastníků. Krajské ligy by se měly účastnit celky HC Trutnov, HC Wikov Hronov, TJ Sp. Nové Město n. M., HC Jičín, BK Nová Paka, HC Jaroměř, SK Třebechovice p. O. a HC Náchod. Do krajské soutěže se počítá s týmy HC Dvůr Králové n. L., TJ Sp. Nové Město n. M. B, TJ So. Semechnice, SK Třebechovice p. O. B, Stadion Nový Bydžov, HC Jaroměř B, HC Opočno, HC Čestice, kdy čtveřici týmů z minulé sezóny doplní čtyři nováčci.

Herní systém krajské ligy

I. část: družstva hrají čtyřkolově každý s každým doma a venku – celkem 28 kol
II. část: PLAY-OFF – účastní se týmy na 1. - 6. místě, přičemž týmy na 1. a 2. místě postupují přímo do semifinále.
Čtvrtfinále: hrají týmy na 3. - 6. místě (systém 3 – 6, 4 – 5) na 2 výhry, vítězové postup do semifinále, poražení hrají o konečné 5. místo (pouze na 2 zápasy – tým s lepší bilancí končí na 5. místě)
Semifinále: hraje se ve dvojicích 1 – 4 a 2 – 3 na 2 vítězné zápasy, vítězové postup do finále, poražení hrají o konečné 3. místo (opět na 2 výhry). Série začínají vždy na ledě lépe postaveného mužstva po základní části.
Finále: vítězové SF hrají na 2 vítězné zápasy, série začíná opět na ledě lépe postaveného mužstva. Vítěz se stává přeborníkem Královéhradeckého kraje s právem účasti v kvalifikaci o baráž do II. ligy.

III. část – baráž: týmy na 7. a 8. místě z KLM se utkají dvoukolově s 2 nejlepšími z KSM – hraje se dvoukolově každý s každým – tj. 6 zápasů. První dva týmy postupují do KLM pro sezónu 2014/15.

Pokud se nezmění nasazení týmů do soutěže, mělo by mít 1. kolo následující podobu:
HC Wikov Hronov – SK Třebechovice p. O.
HC Jaroměř – HC Trutnov
HC Jičín – BK Nová Paka
HC Náchod – TJ Sp. Nové Město n. M.

(Zdroj:http://regionhokej.info/index.php?id=358&n=nahled-na-pristi-sezonu-v-kra...)