Hororový závěr Náchod přežil a postoupil do finále

HC WIKOV Hronov – HC Náchod 5:6 (0:2,1:2,4:2) , stav semifinálové série 2:3
Do finále postupuje Náchod
foto zde : https://zde61.rajce.idnes.cz/Hronov_-_Nachod_5-6/
Pátý a rozhodující zápas semifinálové série zahájil Hronov konečně na 3 pětky, v brance Beranů stál Bláha. Hrálo se bez diváků v komorním prostředí bez atmosféry.
Na začátku druhé minuty přišel pro Hronov šok, Řezníček z velké dálky vystřelil více méně nazdařbůh, Ševců na lehkou střelu nezareagoval a ta zapadla k tyči - 0:1. Ve 4.min po hrubici Kellnera náchodský útočník postupoval sám na gólmana, naštěstí puk dobře nezpracoval. Náchod byl daleko nebezpečnější, Hronov se zmohl jen na propagační střely z velké dálky. V 11.min. první střelu Náchodských Ševců vyrazil, ale nejlepší hráč hostí Řezníček uklidil bekhendem puk podruhé do hronovské sítě – 0:2. Nápor Náchoda neustával, ve 13.min. Havrda napálil kotouč jen do tyče hronovské branky. V 15.min. šel ven Müller, po něm za minutu i Vondřejc a Hronov hrál 32 sekund pět na tři, ale špatně, jediná střela šla v přesilovce vedle branky Bláhy. V poslední minutě první třetiny ještě Ševců vykopl gólovku Oppelta.
V nástupu do druhé třetiny jeli 2 hronovští hráči na jediného beka, Škodovi finální přihrávka, ale sklouzla. Z protiútoku Havrda zcela sám střílel těsně nad. Ve 22.min. Vaňát již střílel do odkryté klece, lapačka Ševců byla bleskurychlá. Ve 24.min. fauloval Oppelt, Hronov však sehrál přesilovku bez jakékoliv gólové příležitosti. Ihned po návratu fauloval znovu Oppelt, ale při zakládání útoku přišel Matouš o puk, Řezníček předložil zcela osamocenému Havrdovi a ten s jistotou zvýšil na 0:3. Pokračující přesilovku sehráli Ochotníci opět zoufale. V polovině utkání Pánka v samostatném úniku vychytal Ševců, vyloučení Petra Hronov přežil. V 37.min. přišla další obrovská chyba hronovské obrany, napadající Havrda střelou švihem do šibenice knokautoval Hronov, který byl na ručník – 0:4. Naštěstí přišla i první střela Hronova mezi tyče, kterou Bláha vyrazil a Hylena zblízka zasunul – 1:4. V 38.min. postupoval Vaňát zcela sám na hronovskou branku, střílel však nad.Vzápětí stejný hráč zazvonil o tyč hronovské klece. Náchod hrál výborně, vysoko napadal a hronovským se vůbec, ale vůbec nic nedařilo. Za dvě třetiny prakticky netrefili branku a neměli ani žádnou šanci na gól.
Do posledního dějství trenér Táborský přeskupil sestavu, ale hned v první minutě vrátil Rojšl odražený puk zblízka do sítě – 1:5. Vše se zdálo jasné. Ve 45.min. Novák od modré trefil gólmana, ale puk se z jeho výstroje vykutálel za čáru – 2:5. Naději na obrat však sfoukl vzápětí Zeman, který opět využil velké chyby domácích v obraně a pohodlně zvýšil na 2:6. Osm minut před koncem se zdálo vše jasné, pak však přišel faul Vernera, přečíslení umocnil trenér Táborský ještě odoláním gólmana a hrálo se šest na čtyři. Přesilovku využil Hronov po doklepnutí z brankoviště Hylenou – 3:6. Přišel obrovský tlak Hronova, hráči nepřestávali bojovat. V 54.minutě při buly v náchodské třetině trenér Hronova opět odvolal gólmana střelu Haška opět zblízka dorazil do sítě Frydrych – 4:6. Náchod lehce znervózněl a v 56.min. Táborský potřetí odvolal brankáře. Hrálo se trvale v obranné třetině Náchoda, souboj stíhal souboj, tlak vyvrcholil rvačkou Kellnera s Vondřejcem, další závar řešil faulem náchodský Verner a po dalším odvolání brankáře se hrálo znovu v dvojnásobné přesile. Po šesti sekundách vymetl okno náchodské svatyně Hašek a stáhl tak rozdíl ve skóre na pouhou jedinou branku – 5:6. Do konce utkání ale ještě zbývala více jak minuta a trenér Hronova znovu odvolal gólmana. Přišla tvrdá střela od modré, kterou Bláha jen se štěstím vyrazil. Tlak Hronova byl obrovský, Náchod se bránil jen za cenu zakázaných uvolnění a vhazování se pak znovu vracelo před náchodskou branku. Těsně před sirénou velký závar před Bláhou musel řešit Oppelt faulem, ale na využití poslední přesilovky již zbývala pouhá sekunda a tak Náchod zcela zaslouženě dotáhl páté, rozhodující utkání semifinálové série do konce a postoupil do finále. Hronov hrál 50 minut velmi, velmi špatně, ale poslední desetiminutovka byl fantastická.
Za celou sezónu si však hronovští hráči zaslouží uznání a velké poděkování diváků. Druhé místo v základní skupině je jistě vynikající, a hlavně ve většině utkání předváděli hronovští borci hezký , rychlý hokej, který bavil a na který se opravdu dalo dívat.
Branky: Hylena 2, Novák, Frydrych – Řezníček 2, Havrda 2, Rojšl, Zeman
Vyloučení: 2-8, využití 2:0, oslabení 0:1,
Sestava Hronova: Ševců (Mráček) – Řehák, Kellner – Novák, Štelzig – Franců – Hašek, Škoda, Matouš – Petr, Maršík, Hylena – Mach, Frydrych, Perutek