Hronov drží domácí neporazitelnost - v prodloužení ovládl první derby!

HC Wikov Hronov - HC Náchod 3:2 P (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

První letošní derby s Náchodem odehráli hronovští hokejisté ve čtvrtém kole. Vyrovnané utkání se po úvodních šedesáti minutách nedočkalo svého vítěze, a tak přišlo na řadu prodloužení. V nastaveném čase se zásluhou Hubáčka zadařilo Hronovu, který si tak připsal dva body.

V 5. minutě Michal Franců střílel z prostoru mezi kruhy těsně mimo, v 9. minutě po zámku domácích musel Šejnoha faulovat, ale přesilovku Hronov vůbec nezvládl. Ve 12. minutě teč Šafáře stačil Navrátil v náchodské brance vytěsnit. V téže minutě výborně bruslící Bartoň předložil zkušenému Hubáčkovi a ten příklepem otevřel skóre – 1:0. Za nedlouho nato bylo vyrovnáno. Macháňovo lehoučké nahození těsně před Kudrnou tečoval Hradecký a puk zapadl k tyčce – 1:1. V 17. minutě Ropický z dobré šance mířil těsně vedle a v poslední minutě třetiny musel Mlateček faulovat, aby zabránil gólu.

V pokračující přesilovce byl hronovský brankář v ohni střel, ale tým podržel. Ve 24. minutě Šafář z loženky jen rozvlnil boční síťku, ve 26. minutě Macháň byl v dobré příležitosti faulován Bartoněm. Po minutě šel za katr i Martin Franců  a Náchod hrál půl minutu přesilu o dva hráče. Neuspěl, největší šanci zahodil v závěru již normální přesilovky Hradecký. V polovině utkání fauloval Leeder, ale ihned po něm i domácí Mlateček. V přesilovce ujel Šejnoha, ale jeho blafák Kudrna vystihl. Ve 36. minutě v šanci z úhlu pálil Škoda jen do lapačky Kudrny. V závěru utkání hrál Náchod v šesti lidech a při oslabení ještě znovu v pěti hráčích, a tak šel dvakrát za příliš hráčů na ledě do tří. Těžká palba hronovských ale gól nepřinesla.

V pokračující přesilovce dělovku Vítka ze čtyř metrů Navrátil vytěsnil jen hranou lapačky. Ve 46. minutě zpětná přihrávka před branku našla nekrytého Macháně a ten bezpečně zavěsil -1:2. O minutu později se již Náchod znovu radoval, ale hlavní rozhodčí Samek viděl dobře nastřelené břevno a jen rozpažil. Hronov nasadil k obrovskému tlaku a konečně hrál dobře. Šafář neprostřelil houštinu ležících těl před Navrátilem, při vyloučení Hubáčka ujel Ropický, ale tísněn neměl moc času na přesnější zakončení. V 55. minutě Rojšl v ložence nenašel skulinku mezi Navrátilovými betony. Dvě minuty před sirénou však ohromné úsilí Ochotníků přineslo ovoce, to když Šafář po velkém závaru doslova došťouchal puk za čáru – 2:2.

V prodloužení ujel ve 3. minutě Vítek, ale Navrátil jeho střelu vyrazil. Necelou minutu před koncem upadl na útočné modré obránce Verner, Bartoň jej přespurtoval, skvěle předložil Hubáčkovi a ten z první po ledě sáhl na plusový bod Hronova – 3:2.

Sestava Hronova: Kudrna - Borůvka, Hornyš - Ma. Franců, Hubáček, Bartoň - Táborský, Mlateček - Vítek, Ropický, Šafář - Suk, Matějček - Picka (20. Rojšl), Klemenc - Mi. Franců

Branky: 12. Hubáček (Bartoň, Táborský), 58. Šafář (Táborský), 65. Hubáček (Bartoň) - 14. Hradecký (Macháň), 46. Macháň (Hradecký)

Trenér Hronova Václav Voříšek: Velký boj, velké derby,pochvala opět hráčům za důsledné dodržení taktiky, děkujeme skvělým divákům, kteří nás hnali i za nepříznivého stavu.