Hronov i podruhé na vysoké vítězné vlně

HC Wikov Hronov – HC Jaroměř 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Další mistrovské utkání odehrálo hronovské mužstvo mužů opět na domácím ledě Wikov arény a tentokrát si dokázalo skvěle poradit s týmem z Jaroměře, který porazilo vysoko 7:1!

Neuplynula ani minuta a Táborský po vyhraném buly od modré dělovkou otevřel skóre – 1:0. V 6. minutě vyloučení hronovského Klusta hosté nepotrestali, Hronov hostím ve 13. minutě naopak ukázal, jak se hrají přesilovky. Po třiceti sekundách vyloučený Kukal mohl zpátky, to když Mlateček na dvakrát propasíroval Vacka v brance Jaroměře - 2:0. Vzápětí ale Ježík propálil od modré Kudrnu a dal kontaktní gól na 2:1. Za deset sekund nato, ale Táborský opět zařídil odskočení Hronova o dvě branky, když si najel mezi kruhy a švihem vymetl okno jaroměřské klece – 3:1. V závěru třetiny byli po sobě vyloučení Hamáček a Křetínský.

Začátek přesilovky v první třetině hosté přežili, ale v nástupu do druhé třetiny Hubáček vystřelil a Martin Franců zařídil druhé využití přesilovky Wikováků – 4:1. Hosté vystřídali gólmany, do branky putoval Bernard. Ve 25. minutě si junior Bartoň najel na pas Hubáčka a z blafáku zavěsil – 5:1.

Poté vynikající Kudrna podržel Hronov v oslabení tři na pět, hosté měli řadu šancí, ale ne a ne na hronovského gólmana vyzrát. Ze sevření ujel Ropický, ale tísněn blafák neproměnil.

Neuvěřitelné první minuty všech třetin potvrdil ve třetím dějství již po devatenácti sekundách agilní Bartoň a i druhý jeho blafák byl úspěšný – 6:1. Po krosčeku Táborského hráli přesilovku hosté, Kudrna vytáhl z brankářské torny několik neuvěřitelných zákroků. V 51. minutě Bujňák za úder do oblasti hlavy na Rojšla vyfasoval 2+10 min. Hosté oslabení přežili, ale pár sekund po skončení přesilovky Ropický předložil Martinu Franců a ten švihem uzavřel na 7:1.

Poté vzepětí Jaroměře hasil Kudrna několika skvělými zákroky a v závěru Hornyš přetáhl v nájezdu blafák.

Hosté si možná tak vysokou prohru nezasloužili, Hronov držel ve hře svým klidným spolehlivým výkonem brankář Kudrna a dařilo se i hronovským střelcům.

Sestava Hronova: Kudrna - Borůvka - Hornyš, Táborský - Suk, Klust - Mlateček - Ma. Franců - Hubáček, Bartoň - Vítek, Ropický, Mi.Franců - Šafář, Kozák, Rojšl - Picka

Branky: 1. Táborský (Ropický), 14. Mlateček (Táborský), 14. Táborský (Ropický), 21. Franců Ma. (Hornyš, Hubáček), 25. Bartoň (Hubáček, Borůvka), 41. Bartoň (Franců Ma., Hornyš), 52. Franců Mi. (Ropický) - 14. Ježík (Hrabica)

Trenér Hronova Václav Voříšek: Disciplinovaný a ukázněný výkon přinesl kýžené ovoce, děkuji opět hráčům za předvedenou hru a dodržení naordinované taktiky .

3  HC Jaroměř       13

4 Třebechovice       13    65:32   26