Hronov na Bydžov prostě nestačil

HC WIKOV Hronov – Stadion Nový Bydžov 5:9 (1:3; 3:4; 1:2)
Nápor hostí vyvrcholil na začátku utkání dlouhým zámkem, v 7.min. Chára vystřelil a Veselý otevřel dorážkou skóre-0:1. V 11.min. Kubišta sám před Mahdalem nedokázal ležícího gólmana přehodit. Ve 13.min po několika minelách hronovské obrany Štěpán našel Jebavého a ten zvýšil na 0:2. Pak hrál Hronov přesilovku, Dudadík nedokázal zblízka dopravit puk do branky. V 16.min. pykal hronovský Ježík, po sekeře Dudadíka hráli hosté přesilovku pět na tři a ihned ji využili Černým - 0:3. V 19.min. nahození Havelce pohotově uklidil do sítě Fišer a snížil na 1:3.
Ve 24.min. závar před brankou Ochotníků ukončil gólovým bekhendem Postolka-1:4. Za minutu vysunul Franců Petra a ten brankově zakončil -2:4. O dvě minuty nato znovu Petr nádherně projel celý vál a střelou zápěstím zavěsil – 3:4. V polovině utkání mohlo být srovnáno, ale dvojice Fišer-Dudadík na jediného beka nevyzrála. Vyloučení Mlatečka Hronov přežil, ale ihned po jeho návratu z trestné lavice vystřelil ještě z prostřední třetiny Malý, puk přeletěl branku a od zadního mantinelu se odrazil na záda Mahdala a skončil v brance - 3:5.Pak hrál Hronov přesilovku, Daňovi však pláchl Hlaváček a zavěsil – 3:6. Do branky putoval poprvé novic Navrátil a mohl jen sledovat, jak domácí zahodili dlouhou přesilovku pět na tři. Až v 37.min. ujel Fišer, byl sražen a nařízené trestné střílení svým pověstným a nechytatelným blafákem proměnil – 4:6. Pak však rychle po sobě faulovali domácí Šejnoha s Dudadíkem a hosté přesilovku o dva muže velice rychle využili, když se od modré trefil Klust – 4:7.
Ve 42.min. Exner z těžkého úhlu nezasunul do odkryté klece, na druhé straně Hlaváček lehce přebruslil Rudyho a zavěsil opět bekhendem - 4:8. O pár minut později Havelec posunul Dudadíkovi a ten pohodlně doklepával do odkryté svatyně – 5:8. Pár sekund před sirénou uzavřel Kubišta na konečných 5:9.
Vítězství hostí bylo zcela zasloužené, Hronov byl o poznání pomalejší a hůře bruslil, výsledek je díky oběma domácím gólmanům ještě milosrdný.

Branky: Fišer 2, Petr 2, Dudadík- Hlaváček 2,Veselý,Jebavý,Černý,Postolka,Malý,Klust,Kubišta
Vyloučení: 5-4, využití 0:2, oslabení 0:1, 220 diváků
Sestav Hronova: Mahdal (35.Navrátil)-Ježík-Šejnoha,Dostál-Mlateček, Štelzig-Rudy,Dudadík-Fišer-Šejnoha, Hylena-Franců-Petr,Exner-Havelec-Perutek.