Hronov nedotáhl tažení s Novým Městem do konce a po nepovedené třetí třetině soupeři podlehl

HC Wikov Hronov - TJ Sp. Nové Město n. M. 4:7 (2:2, 1:0, 1:5)

Ve 12. kole změřil Hronov své síly s Novým Městem. Po prvních dvou třetinách věřila většina hronovských fanoušků v dobrý konec. Závěrečná část se domácím ale vůbec nepovedla a svému soupeři nakonec podlehli.


Rozehrávku Šakarova zachytil hned v úvodu Potuček, jeho střela ale příliš nebezpečná nebyla. Na začátku 4. minuty otevřel skóre utkání Hubáček, který po přihrávce od Šakarova prostřelil hostujícího gólmana - 1:0. V 8. minutě se domácím nepodařilo rozehrát, puk zachytili Novoměští a Kodym dokázal najít skulinu mezi Henešovými betony a vyrovnal na 1:1. Vyrovnávací gól vlil do hostujícího celku novou energii a po chvíli opět skóroval – dlouhou přihrávku od Hejduka zachytil Praus a navýšil na 1:2. Ve 12. minutě při signalizované výhodě vyjel proti Čápovi Vítek, byl ale faulovaný, a tak bylo nařízeno trestné střílení, které Vítek dokázal skvěle proměnit a srovnal na 2:2. I přes šance na obou stranách se na skóre před koncem první třetiny už nic neměnilo a hráči odcházeli do šaten za vyrovnaného stavu 2:2.

Hned v úvodu druhé části prověřil Čápa Hubáček, úspěšný ale nebyl. Na druhé straně zkusil své štěstí Potuček, ale i Heneš byl připraven. Následně byli střelecky aktivnější Hronovští a jejich snaha se vyplatila ve 30. minutě, kdy přihrál Hubáček Borůvkovi a ten tvrdou střelou přelstil hostujícího gólmana a poslal Hronov do vedení – 3:2. Následně se ještě snažil Vítek proměnit přihrávku od Fišera, ale mířil pouze do betonů.

Na začátku třetí třetiny si Hronovští zahráli přesilovku 5 na 3, ale využít ji nedokázali. Ve 46. minutě se Spartaku podařilo využít nepřehledné situace před hronovskou brankou a srovnat na 3:3. Krátce poté jízda Nového Města pokračovala, Potuček přihrál Maršovi a ten zakončil do odkryté branky – 3:4. Po minutě a půl se ke slovu dostali opět hosté, hronovská obrana se až příliš věnovala Janouškovi a úplně zapomněla na osamoceného Potučka, který zavěsil pod víko hronovské brány – 3:5. Tím se ale ještě zdaleka nekončilo – v 54. minutě vystřelil na hronovskou bránu Marša, kotouč propadl Henešovi mezi betony a pomalu se doklouzal až za brankovou čáru – 3:6. O dvě minuty později se ještě podařilo skórovat Chmelíkovi, který poslal hosty do vedení 3:7. Čest Hronova v poslední třetině zachraňoval Hubáček, kterému se podařilo snížit alespoň na konečných 4:7. 

Sestava HC Wikov Hronov: Heneš (54. - 55. Svoboda) – Hornyš, Borůvka, Táborský, Daňo, Ježík, Suk – Hubáček, Šakarov, Franců Ma. – Fišer, Dudadík, Vítek – Franců Mi., Kozák, Vybíral

Branky: 4. Hubáček (Šakarov, Hornyš), 12. TS Vítek, 30. Borůvka (Hubáček), 58. Hubáček (Šakarov, Hornyš) – 8. Kodym (Chmelík), 11. Praus (Hejduk), 46. Janoušek, 49. Marša (Potuček, Dufek), 52. Potuček (Jakl), 54. Marša, 56. Chmelík (Kodym)

Fotogalerie ZDE

                                                                                                                                                 
                                                                                                                                          Konečné pořadí po základní části

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
    1 Nový Bydžov

      

       
    2 HC Hronov           
    3  HC Náchod       

   

  
    4 HC Jaroměř                   
    5 Třebechovice                 
    6 HC Trutnov B                 
    7 Baroni Opočno

     

       
    8 Spartak NMNM                  
    9 Semechnice                   
     

  

     

 

.