Hronov po výborném výkonu srovnal čtvrtfinálovou sérii

HC WIKOV Hronov – Sp. Nové Město n. M. 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Po vyrovnané úvodní pětiminutovce byl vyloučen Hornyš, Hronov s jistotou oslabení ubránil. V 11. minutě šel do ložené šance Kodym, Kudrna ho však vychytal. Ve 14. minutě šel ven Jakl a po něm i Hudeček a Hronov hrál dvojnásobnou přesilovku. Borůvkovu střelu od modré Biegl ještě vyrazil, na dorážku Martina Franců však již nedosáhl -1:0.

Druhou třetinu zahájili domácí náporem, největší příležitost zazdil hronovský Pištora. Ve 26. minutě šikovná teč Marina Franců skončila v náručí gólmana, ve 29. minutě výborný Kudrna kryl blafák Kodyma. Ve 38. minutě první novoměstská pětka roztočila kolotoč, Ježek ani Kodym své gólovky neproměnili. V závěrečné minutě v přesilovce mohl srovnat agilní Kodym, Kudrnův beton však byl rychlejší.

Závěrečná třetina přinesla skvělý a napínavý hokej. Šance stíhala šanci a diváci byli u vytržení. Ve 45. minutě Hudeček po buly střílel těsně vedle, ve 46. minutě Praus sám před gólmanem opět na Kudrnu nevyzrál. Ve 47. minutě osamocený Ježek střílel o milimetry vedle, ve 48. minutě Hudečkova teč skončila rovněž o fous mimo tyče. Ve 49. minutě Glos z kruhu netrefil novoměstskou klec a v polovině třetiny šli Hubáček s Martinem Franců na jediného beka. Franců již střílel do prázdné branky, puk mu však sklouzl. V 56. minutě novoměstský Ježek zblízka nestačil zasunout, vzápětí se na ledě vylidnilo po potyčce Mlatečka s Maršou. Hronov v těchto fázích hrál naprosto skvěle a diváci vzpomínali na zápasy před Vánoci. Minutu a půl před koncem hosté odvolali gólmana, hronovský Hornyš a po něm Hubáček nedokázali dát do prázdné branky pojišťovací gól. Přesto Hronov vítězství uhájil a zaslouží si podtrženou jedničku, gólman Kudrna pak ještě s hvězdičkou.

V pátek se na novoměstském ledě musí čtvrtfinálová série rozhodnout.

Branka: 15. Martin Franců (Borůvka)

Sestava Hronova: Kudrna - Pištora, Mlateček - Borůvka, Hornyš - John, Vaněk - Martin Franců, Hubáček, Kozák (50. Picka) - Exner, Ropický, Glos - Šafář, Rojšl, Vítek