Hronov si z Trutnova přiváží první prohru

HC Trutnov - HC Wikov Hronov 7:5 (2:1, 3:1, 2:3)

Po utkáních se Dvorem Králové a s Opočnem se vydali hronovští hráči ke svému třetímu přípravnému utkání do Trutnova, kde se postavili proti domácímu celku HC Trutnov, kterému ještě v minulé sezóně patřilo místo ve II. lize. Hronovu se nepovedla především druhá část utkání a ze zápasu tak vyšel jako poražený.

Na začátku utkání se do šancí dostával převážně Hronov, jeho snaha se vyplatila hned v 5. minutě, kdy střelu Táborského zkorigoval přesně do branky Šakarov. Vyrovnávací gól přišel až v 15. minutě, kdy se prosadil Šimoníček a necelou minutu na to šli Trutnovští do vedení zásluhou Tatara - 2:1.

Vstup do druhé třetiny se Hronovu vůbec nepovedl a Trutnovu se toho podařilo gólově využít - hned ve 22. minutě překonal Svobodu přesnou trefou od modré Mašek a minutu na to využil odkrytého horního rohu branky Perutek. Ve 30. minutě tečoval přihrávku od Malinského opět Perutek, který zvýšil už na 5:1 a s Hronovem to nevypadalo dobře. Jiskru naděje pro hosty vykřesal ve 34. minutě tvrdou střelou od modré Táborský, který snížil na 5:2.

V úvodu poslední části byli lepší opět hronovští hráči. Ve 46. minutě po přihrávce Valtara skóroval Fišer a na rozdíl jediné branky posunul Hronovské Rojšl. Ve 49. minutě domácí opět odskočili na dvoubrankový rozdíl po povedené akci Maška s Perutkem. Poté se dostal do dobré šance Šakarov, ale byl faulovaný, a tak následovalo trestné střílení, které se hronovskému kanonýrovi podařilo proměnit a vrátil tak naději na hronovskou střídačku. Vyrovnat se ale Hronovu už nepodařilo a konečné skóre utkání uzavřel 22 sekund před koncem Malinský - 7:5.

Sestava HC Wikov Hronov: Svoboda, (31. Exner) - Hornyš, Borůvka, Ježík, Táborský - Hubáček, Šakarov, Franců Ma. - Vítek, Fišer, Dudadík - Franců Ma., Ansorge, Kozák - Valtar, Rojšl

Průběh utkání: (0:1, 5:1, 5:4, 6:4, 6:5, 7:5)

Odvetný zápas odehraje Hronov ve středu 3. října od 18:00 na domácím ledě. Zveme všechny naše fanoušky do Wikov arény.

3  HC Jaroměř       13

4 Třebechovice       13    65:32   26