Hronov ukončil čtvrtfinálovou sérii skvělým vítězstvím nad Třebechovicemi a jde do semifinále!

SK Třebechovice p. O. - HC Wikov Hronov 5:8 (1:2, 2:5, 2:1)

Pod Oreb vyjížděl Hronov ke svému třetímu čtvrtfinálovému zápasu a mohl zde proměnit první mečbol. První branku vstřelili domácí, ale poté si taktovku přebrali hosté, kteří už vedení zápasu nepustili. Po třech utkáních tak Hronov dokázal čtvrtfinálovou sérii ukončit a postupuje do semifinále.

Domácí měli poslední šanci na zvrácení nepříznivé série a do utkání nastoupili s vervou. První větší šanci měli Třebechovičtí v 7. minutě, kdy se s pukem rozjel Polák, který poslal přihrávku na Kostku, Kolbaba byl ale připraven. V čase 8:57 dokázal po přihrávce od Poláka otevřít skóre utkání Hloušek – 1:0. Poté od modré střílel Vítek, ale Petrů střelu zachytil do lapačky. Následně měl dobrou příležitost Kostka, který se pokoušel dorážet odražený kotouč, ale hronovský gólman spolehlivě zasáhl. V 16. minutě přihrál John dlouhým pasem na Fišera, tomu nájezd na domácí branku vyšel perfektně a srovnal na 1:1. První třetinu poté gólově zakončili hosté - Martinec hned po vhazování přihrál na Táborského a ten se svojí střelou od modré nemýlil a poslal Hronov do vedení – 1:2.

Vstup do druhé třetiny vyšel skvěle Hronovu. Ve 23. minutě při signalizované výhodě přihrál Michal Franců na Ropického a ten přelstil domácího gólmana – 1:3. O necelou minutu později poslal Fišer přihrávku před třebechovickou branku, té se chopil Dudadík, který dokázal najít volný prostor a navýšil na 1:4. Chvíli nato vyjel proti Kolbabovi Smutný, přenechal kotouč Drašnarovi a ten vypálil, mířil však pouze do betonů, odraženého kotouče se chopil Šafář, kterému se podařilo snížit na 2:4. Přestřelka pokračovala i nadále – hned po vhazování si puk převzal Martinec, který ho propasíroval mezi betony domácího brankáře a kotouč doklouzal až za brankovou čáru – 2:5. Ve 28. minutě poslal tvrdou střelu na domácí branku Táborský, ta ale neprošla, k puku se následně dostal Fišer, kterému se z dorážky podařilo skórovat – 2:6. Šestý hronovský gól zároveň znamenal změnu domácích gólmanů a Petrů nahradil Lochman. V půlce utkání vyjel proti Lochmanovi Fišer, ale tentokrát mu jeho klička do bekhendu nevyšla. Naději na domácí střídačku vnesl gól Šafáře ve 33. minutě – 3:6. Kolbabu prověřil nejprve Drašnar a poté Šafář, ale hronovský gólman odolal. Ve 38. minutě pak Fišer přihrál Martincovi a ten poslal kotouč až za Lochmanova záda – 3:7.

Zbývalo posledních dvacet minut a domácím scházely na vyrovnání celkem čtyři branky. To, že zápas ještě nevzdávají, dokázali hned po půl minutě závěrečné třetiny, kdy Branda mířil přesně pod víko hronovské brány – 4:7. Od 46. minuty hráli domácí přesilovku, kterou v jejím závěru dokázal proměnit Šafář a snížil tak na dvoubrankový rozdíl – 5:7. O minutu a půl později se Lochmanovi nepovedla rozehrávka a třebechovický gólman se nestihl včas vrátit na své místo, toho využil Fišer, který pečetil vítězství Hronova a sám si zajistil v zápase hattrick – 5:8.

Hronov tak zvládl svého soupeře porazit i ve třetím duelu, což mu zajišťuje postup do semifinále. Semifinálové dvojice budou známy po rozhodnutí série Nové Město – Jičín.

Děkujeme všem našim fanouškům za podporu!

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba – Hornyš, Borůvka, John, Táborský, Daňo, Vybíral - Šakarov, Hubáček, Franců Ma. – Fišer, Martinec, Dudadík – Vítek, Ropický, Franců Mi.

Branky: 9. Hloušek (Polák, Suchý), 25. Šafář (Drašnar, Smutný) 33. Šafář, 41. Branda (Polák, Souček) 48. Šafář (Kostka) – 16. Fišer (Táborský), 20. Táborský (Martinec), 23. Ropický (Franců Mi.), 24. Dudadík (Fišer), 26. Martinec, 28. Fišer (Táborský), 38. Martinec (Fišer), 49. Fišer (Dudadík)