Hronov v první letošním utkání úspěšný

HC WIKOV HRONOV - Sp. Nové Město nad Metují 4:3 (1:0; 1:2; 2:1)
Hronov zahájil novou sezónu s novicem Rudym a Ježíkem v obraně a druhým gólmanem Navrátilem na lavičce a jen na pět beků.
Ve 4. min. fauloval hostující Rojšl, po minutě Franců nabil Petrovi a ten propálil Biegla v brance Města – 1:0. V 7. min. Šejnoha střílel z úhlu do odkryté klece, Bieglova lapačka však byla rychlejší.Ve 12. min. fauloval novoměstský Kozák, v oslabení však měli šanci hosté, brejk však Mahdal skvěle vystihl. V poslední minutě třetiny měl gólovku na holi Šejnoha na Biegla však opět nevyzrál.
Ve 22.min. po zbytečné ztrátě puku v obranné třetině Hronova prostřelil z úhlu Dufek Mahdala a srovnal na 1:1. Za minutu nato Exner nastřelil tyčku, která vypadala jako gól, ani jeden z rozhodčích však kotouč za čárou neviděl. V 25. min. Mahdal kryl blafák hostí, pak Hronov s vypětím všech sil ubránil po sobě jdoucí vyloučení Petra a Ježíka. V polovině utkání pykal další hronovský hráč Exner, v oslabení ujel Dudadík, ale střílel těsně vedle. Nedáš-dostaneš, v pokračující přesilovce Řezníček našel skulinku u pravé tyče domácí branky a strhl vedení na stranu hostí – 1:2. V 37.min. v přesilovce vyraženou Ježíkovu střelu pohotově vrátil do sítě Fišer a vyrovnal na 2:2. Vzápětí hronovský Havelec zcela sám jen vyprášil kožich Biegla. Osm sekund před sirénou fauloval opět Kozák a již podruhé šel ven.
V nástupu do poslední třetiny hrál tedy Hronov přesilovku, dlouhatánský dobrý zámek však gól nepřinesl. Poté fauloval Šejnoha po něm i Daňo a Město hrálo půlminutovou přesilovku pět na tři. Hronov však výborně ubránil, stejně se však vedlo i Městu při vyloučení opět Rojšla. V 54.min. po hrubce hostujícího Kozáka Exner vysunul po křídla Perutka a ten našel místo vedle tyče Biegla a poslal Hronov do vedení 3:2. Za minutu nato ujel Petr, byl faulován, nařízenou penaltu však Fišer střílel jen do lapačky hostujícího gólmana. V 56. min. si najel Šejnoha z druhé vlny a dělovkou po ledě poslal Ochotníky již do dvoubrankového brejku - 4:2. Hosté se však nevzdávali , minutu a půl před závěrečnou sirénou se z první trefil znovu Řezníček a snížil na 4:3. Závěr si však domácí zkušeně pohlídali a v docela pohledném utkání si připsali první vítězství v nové sezoně.
Branky: Petr, Fišer, Perutek, Šejnoha – Řezníček 2, Dufek
Vyloučení: 7- 6, využití 2:1, 200 diváků
Sestava Hronova: Mahdal (Navrátil) – Rudy, Daňo – Dostál, Mlateček – Ježík – Šejnoha, Fišer, Dudadík – Franců, Petr, Podzimek – Havelec, Exner, Perutek