Hronov v Trutnově tentokrát na body nedosáhl

HC Trutnov - HC Wikov Hronov 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Utkání 21. kola odehrál Hronov na trutnovském zimním stadionu. Hronovu v sestavě stále chyběli zranění hráči, v duelu se navíc musel obejít bez hradeckých juniorů a Vítka, domácím chyběl Zelenka.

První slibnou střelu měl na své hokejce Martin Franců, ale Škop v domácí brance byl připravený.  V 7. minutě měli domácí několik dobrých šancí, Kudrna nejprve vyrazil nahození Poula, při střele Šimoníčka mu lehce pomohla tyčka. Ve 13. minutě ujelo trutnovské duo Chytráček – Luštinec, první Chytráčkovu střelu vyrazil Kudrna před sebe, té se opět chopil Chytráček, ale i s dorážkou si hronovský gólman dokázal skvěle poradit. V 16. minutě ujel domácí obraně Hubáček, který byl faulovaný, a bylo nařízeno trestné střílení. Hubáčkovi se nepodařilo střelu dostatečně přizvednout, a tak domácího gólmana nepřekonal. Skóre se měnilo až těsně před první sirénou, kdy Veselý při přesilovce usměrnil Karlíkovu střelu od modré do hronovské branky – 1:0.

Ve 22. minutě přihrál Mašek Perutkovi, na jeho střelu byl Kudrna připravený. O chvíli později se kotouče chopil Martin Franců, ten vystřelil mimo, puk se však odrazil od mantinelu, Škop ho svým pohybem srazil za brankovou čáru a bylo srovnáno – 1:1. Ve 28. minutě vystřelil na Kudrnu Mašek, odražený kotouč se dostal před najíždějícího Perutka, hronovský gólman však dokázal puk včas poslat do bezpečí. O necelé dvě minuty později už hosté takové štěstí neměli – domácí využili tlaku před hronovskou brankou a zásluhou Kozáka zvýšili na 2:1. Trutnovští se z vedení nemohli radovat příliš dlouho, odraženého kotouče si dokázal rychle všimnout Martin Franců a poslal jej přesně mezi Škopovy betony – 2:2. Vyrovnané skóre nevydrželo na světelné tabuli ani celou minutu, vedení na stranu Trutnova stáhl Janoušek, který těsně před Kudrnou tečoval Maškovu střelu – 3:2. Přibližně minutu před koncem druhé části byl nejprve atakován Vondřejc Antonínem, trutnovský bek poté vrazil u mantinelu do Rojšla, Vondřejc poté vyjel se svým bývalým spoluhráčem srovnat účty a srazil ho tvrdě k zemi. Za své nesportovní chování vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání.

V závěrečném dějství měli několik šancí Trutnovští, ale Kudrna dokázal všechny jejich pokusy zdárně likvidovat. Ve 49. minutě přebruslil Šimoníček celé kluziště a nikým nezastaven poslal kotouč až za záda Kudrny – 4:2. V 54. minutě bylo nařízeno druhé trestné a tentokrát vyrazil proti Škopovi hronovský Glos, ten povedenou kličkou vrátil naději na hronovskou střídačku – 4:3. Hronov si situaci v závěrečných minutách zkomplikoval vyloučeními a poslední čtyři minuty hrál v oslabení. Na vyrovnávací branku už nedošlo, a tak si Hronov z Trutnova odvezl těsnou porážku.

Sestava HC Wikov Hronov: Kudrna (Exner) - Hornyš, Mlateček, Borůvka, John, Mi. Franců - Ma. Franců, Hubáček, Glos - Kozák, Vondřejc, Rojšl - J. Exner, Ropický, Šafář

Branky a nahrávky: 20. Veselý (Karlík, Chytráček), 30. Kozák (Šimoníček), 34. Janoušek (Mašek, Perutek), 49. Šimoníček - 23. Mar. Franců, 33. Mar. Franců (Glos), 54. Glos (TS)