Hronov zdolal Novou Paku a připsal si třetí výhru v řadě

BK Nová Paka - HC Wikov Hronov 5:7 (1:1, 3:5, 1:1)

Ke svému čtvrtému utkání zajížděl Hronov do Nové Paky. Domácí Hronovu nedali podle očekávání nic zadarmo a o vítězství bojovali až do poslední chvíle. Klíčovou se stala pro hosty druhá třetina, ve které byli lepší o dva góly, domácím se ještě závěr podařilo zdramatizovat, Hronov ale dotáhl utkání do vítězného konce.

V 8. minutě zahájil útočnou akci Hronova Dudadík, který se pak ještě z dorážky snažil poslat kotouč do branky, to se mu ale nepodařilo. Domácí poté zachytili přihrávku, kterou na Daňa vyslal Ansorge a vyrazili do protiútoku, Dressler přihrál Štěpánovi a ten poslal puk přesně mezi Svobodovy betony a otevřel tak skóre zápasu - 1:0. Laciným gólem se ale Hronovští nenechali rozhodit a chvíli nato Fišer vybojoval kotouč ve středním pásmu, před brankou přihrál Dudadíkovi a ten srovnal na 1:1. Na výsledku první třetiny se i přes několik příležitostí na obou stranách nic nezměnilo, a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Krátce po začátku druhé třetiny se prosadil trefou do odkryté branky opět Dudadík a poslal tak Hronov do vedení 1:2. Po půl minutě ale zkazil radost hostí Mašek, který dorovnal na 2:2. Chvíli nato předvedl Fišer svoji parádní kličku a vrátil tak vedení na stranu Hronova - 2:3. Neuběhla ani minuta a Hronov opět skóroval, tentokrát zásluhou Ansorgeho - 2:4. Ve 26. minutě si hosté vyzkoušeli přesilovku 5 na 3, dokázali si vytvořit tlak před brankou, ale skórovat se jim nepodařilo. Ve 33. minutě se k puku dostal Štajner a snížil na jednobrankový rozdíl - 3:4. Následně dorážel Horyna, který vrátil Paku do hry, když srovnal na 4:4. Hronov srovnání skóre nenechal bez odezvy, Daňo poslal kotouč na Fišera a ten nikým nebráněn spolehlivě zakončil - 4:5. Gólový účet druhé třetiny zakončil krátce před jejím koncem Hubáček - 4:6.

Do závěru utkání vstupovali domácí s dvoubrankovou ztrátou a stále měli naději na první bodový zisk v sezóně. V 53. minutě vsítil domácí branku Horyna a snížil tak odstup na jediný gól a přiblížil Paku vyrovnání - 5:6. Novopackou naději zmařil za necelé dvě minuty Fišer, který využil přesilovku a vrátil klid na hronovskou střídačku a sám si v utkání zajistil hattrick - 5:7. Domácí ještě zkusili odvolat brankáře, ale nic významného se už nestalo, a tak si Hronov připsal další důležité body a posunul se již na třetí místo v průběžné tabulce.

Branky: 8. Štěpán (Dressler), 23. Mašek (Štajner), 33. Štajner, 37. Horyna (Konečný), 52. Horyna - 11. Dudadík (Fišer), 22. Dudadík (Ansorge, Táborský), 24. Fišer, 25. Ansorge (Dudadík, Táborský), 38. Fišer (Daňo), 40. Hubáček (Franců Ma.), 54. Fišer (Daňo, Dudadík)

Sestava HC Wikov Hronov: Svoboda (33. Exner) - Hornyš, Táborský, Daňo, John, Vybíral, Franců Mi. - Hubáček, Šakarov, Franců Ma. - Dudadík, Fišer, Ansorge - Rojšl, Kozák, Valtar