Hronov zvítězil nad Třebechovicemi i ve druhém duelu, ve středu se pokusí proměnit první mečbol

HC Wikov Hronov - SK Třebechovice p. O. 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Druhý čtvrtfinálový duel mezi Hronovem a Třebechovicemi se odehrál v hronovské Wikov aréně. Hronov se dostal do vedení hned ve 3. minutě, svému soupeři dovolil poté pouze vyrovnat. V závěru už domácí hostům skórovat nedovolili a připsali si tak druhou čtvrtfinálovou výhru. 


Vstup do utkání se domácím vydařil perfektně, hned ve 3. minutě vybojoval kotouč u mantinelu Ropický, najel si před Lochmana a mířil přesně – 1:0. Poté poslal Vybíral přihrávku na Fišera, hronovský útočník vyjel vstříc třebechovické brance, ale Podzimek jeho šanci zneškodnil. V 7. minutě šel na trestnou Táborský a půl minuty nato i Hornyš, hosté tak měli výhodu poměrně dlouhé přesilovky 5 na 3. Střílel Kostka a dorážet se snažil Dostálek, ale Kolbaba odolal. V dobré palebné pozici se poté ocitl Ježík, ale mířil pouze do betonů. Ve 14. minutě se dostal do samostatného úniku Polák, ale Kolbabu nepřekonal. V 17. minutě najel Polák před Kolbabu a přihrál připravenému Kosinovi a ten srovnal na 1:1. Do první sirény se už nerozhodné skóre neměnilo.

V úvodu třetiny vypálil na hronovskou bránu Hloušek, ale jeho střela nebyla příliš nebezpečná. Ve 23. minutě měl skvělou šanci Fišer, Lochman ale zvládnul zasáhnout a Fišer mu kotouč naservíroval přímo do lapačky. Po přihrávce od Šakarova střílel od modré Hornyš, Lochman nezískal kotouč pod kontrolu a před brankou se ho chopil Martin Franců, který zakončoval do úplně odkryté branky – 2:1. Vzápětí rozjeli domácí další akci – Fišer přihrál Dudadíkovi, ten mu chtěl kotouč vrátit, ale přihrávku zachytila třebechovická obrana. V půlce utkání hrál Hronov opět v oslabení 3 na 5, tentokrát téměř minutu. Třebechovičtí se snažili dostat domácí pod tlak, od modré vystřelil Suchý, jeho střelu před brankou tečoval Smutný a kotouč prosvištěl Kolbabovi přesně mezi betony – 2:2. Následně střílel Polák, puk Kolbabovi vypadnul, ale Ježík rychle zasáhnul a poslal kotouč na zakázané uvolnění. Do úniku se dostal Šakarov, ale přestřelil. Následně vyzkoušel Lochmana neúspěšně ještě Daňo. V závěru třetiny vyjel sám na Kolbabu Branda, ale ani on neuspěl. V poslední minutě poslal Fišer přihrávku před branku na Dudadíka a ten zamířil přesně – 3:2.

Hned na začátku závěrečné třetiny vypálil na hronovskou branku Mareček, jeho střela Kolbabovi vypadla z lapačky a kotouč těsně minul bránu. Poté puk přebral Vítek a svojí střelou dokázal hostujícího gólmana překonat – 4:2. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů a Lochmana nahradil Petrů. Hosté měli následně dobrou příležitost, ale štěstí bylo přikloněno na straně domácích. V 51. minutě zachytil Vítek přihrávku od Ropického a vyjel sám na branku hostí, nájezd mu vyšel skvěle a domácí tak odskočili na tříbrankový rozdíl – 5:2. Poté vyjel do útoku Dudadík, byl ale faulovaný, a tak následovalo trestné střílení – nájezd se ale hronovskému exekutorovi nevydařil. O chvíli později bylo nařízeno další trestné střílení, nyní zkusil své štěstí Martin Franců, ale ani ten neuspěl. Do závěrečné sirény se již nic významného nestalo a Hronovští si tak dokráčeli pro další vítězství.

Série bude pokračovat ve středu 16. ledna od 18:00 v Třebechovicích a Hronov zde má šanci proměnit první mečbol.

Sestava HC Wikov Hronov: Kolbaba – Hornyš, Borůvka, Táborský, John, Ježík, Vybíral - Šakarov, Hubáček, Franců Ma. – Daňo, Fišer, Dudadík - Ropický, Vítek, Franců Mi.

Branky: 3. Ropický, 26. Franců Ma. (Hornyš, Šakarov), 40. Dudadík (Fišer, Daňo), 43. Vítek (Franců Mi.), 51. Vítek (Ropický, Ježík) - 17. Kosina (Polák), 31. Smutný (Suchý, Polák)

                                                                                                                                                 
                                                                                                                                          Konečné pořadí po základní části

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
    1 Nový Bydžov

      

       
    2 HC Hronov           
    3  HC Náchod       

   

  
    4 HC Jaroměř                   
    5 Třebechovice                 
    6 HC Trutnov B                 
    7 Baroni Opočno

     

       
    8 Spartak NMNM                  
    9 Semechnice                   
     

  

     

 

.