Hronovský výkon jak noc a den přinesl vysoké vítězství

HC WIKOV Hronov- Sp. Nové město n. M. 8:4 (3:1, 4:3, 1:0)

Hronov nastoupil opět jen na tři lajny, na pět obránců a s novicem Glosem v útoku. Domácí do zápasu vlétli řádně nabuzení a fandové mančaft proti utkání s Náchodem vůbec nepoznávali.

Ve 4. minutě dlouhý pas Táborského našel našlápnutého Hubáčka a proti jeho skvěle provedenému blafáku neměl Biegl šanci – 1:0. Za minutu na to šel zbytečně ven Mlateček a po minutě přesilovky Ježek zametl puk za záda Kudrny -  1:1. V 7. minutě pykal Dittrich, sólo rychlíka Glose Biegl ještě zlikvidoval, sedm sekund před návratem hříšníka však John nabil ostrými Táborského a jeho dělo málem protrhlo síť -2:1. Ve 13. minutě brejk dva na jednoho učebnicově sehráli Martin Franců s Bartoněm, blafák posledně jmenovaného znamenal vedení již – 3:1.

V nástupu do prostřední třetiny výborný Bartoň dal z brejku nad, ale dvě minuty nato Rojšlovu střelu do tyče uklidil za záda Biegla Kozák – 4:1. Ve 29. minutě chyboval Hornyš na útočné modré, Hudeček svůj brejk s jistotou proměnil – 4:2. Obavy hronovských fandů nad letos zakletým vedením 4:1 zažehnal v téže minutě Vítek, když nadvakrát z nulového úhlu procedil Bláhu, který před tím vystřídal v brance hostí Biegla. Ve 35. minutě Hejduka v nájezdu vychytal domácí gólman, minutu nato ještě vyrazil první střelu novoměstských, ale nestačil již přikrýt volně ležící puk v brankovišti, který se stal snadnou kořistí Hudečka, jeho dopíchnutí znamenalo snížení  na 5:3. Ve 37. minutě skvěle z rohu vyháčkoval Vítek a přes dva beky nekompromisně zavěsil – 6:3. Za chvíli však přišla druhá minela Hornyše a brejk dva na jednoho po náhře Chmelíka z první zakončoval Řehák – 6:4. V poslední minutě třetiny Růtovo nahození zkušeně tečoval Martin Franců a uzavřel skóre divoké třetiny na 7:4.

Ve 42. minutě kryl skvěle Bláha loženku Vítka, na druhé straně své kvality ukázal i Kudrna, když vychytal v sólu Prause. V 54. minutě Bartoň střílel do odkryté branky, puk však srazila brusle bránícího obránce. V 56. minutě Martin Franců z pravého křídla utěšenou střelou pod vyrážečku Bláhy uzavřel na konečných 8:4.

Hronov se představil v naprosto jiném světle než v Náchodě, výborně bruslil, rychle kombinoval a dařilo se i střelecky. Řadu okének v obraně naštěstí pochytal skvělý Kudrna. Hosté nezůstali v nasazení pozadu, a tak byl v Hronově k vidění výborný zápas.

Branky: 4. Hubáček (Táborský), 9. Táborský (Kozák, John), 13. Bartoň (Franců Ma., Hubáček), 23. Kozák (Rojšl), 30. Vítek (Vondřejc), 37. Vítek (Glos), 40. Franců Ma. (Růta, Hubáček), 57. Franců Ma. (Hornyš) - 6. Ježek (Praus), 29. Hudeček, 35. Hudeček (Vlček), 38. Řehák (Chmelík)

Sestava Hronova: Kudrna - Růta, Hornyš - Mlateček, Táborský - John - Martin Franců, Hubáček, Bartoň - Vítek, Vondřejc, Glos - Rojšl, Kozák, Šafář

3  HC Náchod       12

4 HC Jaroměř       11    40:39   21