Jindřich Šťavík: Letošní třetí místo je pro náš tým úspěch

Jak byste zhodnotil právě ukončenou hokejovou sezónu?

Jako prezident klubu dostávám tuto otázku nyní velice často. Mohu říct, že o dobrých věcech se hovoří vždy lépe, no a ta letošní sezóna k těm dobrým jistě patří. Před začátkem sezóny jsme museli řešit finanční problémy, které ohrožovaly samotnou účast našeho družstva mužů v soutěži. Nebudu zabíhat do podrobností, ale celý problém byl nakonec vyřešen a dobrý hokej se v Hronově nakonec hrál. Naším cílem bylo probojovat se do závěrečných bojů play off, a tím si zaručit účast v první KLM pro příští sezónu a pokud možno skončit v tabulce do čtvrtého místa.

Průběh základní části nasvědčoval, že náš vytyčený cíl je reálný a dá se splnit. Bohužel čtyři prohry za sebou v samém závěru soutěže nás odsunuly na celkové páté místo v základní části. Toto umístění nás stálo dobré a výhodné postavení pro závěrečné boje play-off. V těchto chvílích náš tým prožíval největší krizi této sezóny. Veškeré vzniklé problémy jsme zdárně zažehnali a veškeré síly jsme soustředily na závěrečné boje o mistrovský titul.

Naším prvním soupeřem v play-off byl hokejový tým z Třebechovic pod Orebem. Ve velice zajímavých zápasech, které mohli diváci vidět, dokázal náš tým Třebechovice třikrát porazit a to výsledky 8:6, 5:2 a 8:5 a celou sérii tak vyhrát jednoznačně v poměru 3:0 na zápasy. Vedení HC Wikov Hronov si přálo jako svého dalšího soupeře družstvo Vrchlabí. Následující hrací den jsme s napětím očekávali, jak dopadne duel mezi Novým Městem a Jičínem, který nám určil soupeře pro semifinále play-off. Vítězství Nového Města nad Jičínem nám určilo, že naším soupeřem, který na nás čekal v boji o mistrovský titul, bude družstvo Trutnova.

Trutnovský tým v letošní sezoně patřil mezi největší kandidáty na celkového vítěze soutěže a tuto svou roli v základní části jasně naplnil. Papírovým favoritem v tomto duelu bylo družstvo Trutnova. Bohužel pro nás se papírové předpoklady potvrdily a Trutnov nás ve třech zápasech porazil výsledky 10:2, 7:4 a 4:3 a naše družstvo okusilo poprvé hořkost porážky v zápasech play-off. Série skončila vítězstvím Trutnova 3:0. Rozhodně ale nemohu říct, že tento výsledek byl pro nás zklamáním. Bylo nutné přiznat, že náš soupeř předváděl kvalitní hru a diváci tak mohli vidět špičkový hokej.

Po této prohře nás čekal boj o třetí místo, kdy naším soupeřem byl další velice kvalitní tým, a to Spartak Nové Město. Oba týmy se velice dobře znají. V letošní sezóně bylo v základní části úspěšnější Nové Město, které nás dvakrát porazilo. Všichni tudíž s napětím očekávali, zda letošní boj o bronzové medaile dopadne jako ono pro nás nezapomenutelné finále v sezóně 10/11, kdy jsme porazili soupeře 3:0 na zápasy a získali tak historicky první titul. Zápas, přestože jsme předváděli dobrý kombinační hokej, pro nás nezačal dobře. První třetinu vyhrál náš soupeř 2:0. Do druhé třetiny jsme nastupovali s cílem dát nějaký gól a neumožnit Spartaku vstřelit třetí branku. Bohužel se nám toto nepovedlo a na světelné tabuli svítil stav po dvou třetinách hrozivých 5:0 pro Spartak a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Vše bylo ale jinak, Hronov předvedl obrat zápasu z říše snů. Náš tým tak dokázal během 13 minut smazat pětibrankový náskok domácích, a tak se pokračovalo v prodloužení a následně v nájezdech, které dovedl Hronov do vítězného konce, a po zásluze získal první a důležitý bod série. Z mého pohledu ovlivnil tento zápas celý další průběh série o bronzové medaile. Ve dvou dalších utkáních jsme po dobrých a kvalitních výkonech porazili Spartak Nové Město doma 5:3 a na hřišti soupeře dokonce 8:1. Celkem jsme celou sérii vyhráli 3:0 a obhájili tak bronzové medaile.

Za předvedený výkon si naši chlapci zaslouží dík a ono známé ,,HOŠI DĚKUJEM“.

 

A co hronovská mládež?

Na začátek je potřeba říct, že družstva přípravek dnes hrají pod hlavičkou HC Wikov Hronov. Tyto kategorie mají před sebou ještě bohatý a náročný program velice zajímavých a prestižních turnajů. Ostatní kategorie jsou v důsledku malého počtu hráčů spojeny s HC Náchod. Úspěšnost těchto družstev nechci zatím hodnotit, to provedeme nejprve společně se svým partnerem z Náchoda.

Co se týká naší přípravky, zde musím být spokojený. Současné družstvo patří mezi nejlepší, lépe řečeno je nejlepší v Královéhradeckém kraji. Pokud mám dobré informace, tak tento tým poznal hořkost porážky pouze jednou. Z výčtu úspěchů stojí za zmínku jistě druhé místo na Christmas Cupu v Mostě, třetí místo na mezinárodním turnaji GRAND PRIX VYŠKOV 2012 a první a druhé místo – v turnaji O pohár města Hronova.

Radost nám také udělal zápas v Liberci, kdy jsme jednoznačně porazili Bílé tygry.

Za tyto výsledky patří velké poděkování všem trenérům, zejména pak panu Jiřímu Petrovi, který vytvořil těm nejmenším hráčům Hronova nadstandardní podmínky, které jim může závidět kdejaký ligový klub.

 

Je Hronov se třetím místem mužů v letošním ročníku spokojen?

Jak jsem již řekl v úvodu našeho rozhovoru, letošní třetí místo je pro náš tým úspěch. Kvalita letošní soutěže byla na velice vysoké úrovni a jsem velice rád, že jsme po celou sezónu patřili ke špičce v Královéhradecké krajské lize. HC Wikov Hronov je jeden z mála týmů, který dokázal dovést tři body z vrchlabské Elektromont arény.

S odstupem času a po určitém vyhodnocení ještě jednou říkám, že je to ohromný úspěch a výsledek nás těší o to víc, že jsme dokázali toto třetí místo v takto těžké soutěži obhájit.

Dovolte, abych touto cestou vzdal holt všem hráčům, funkcionářům, divákům a hlavně sponzorům a také našemu městu Hronov.

Nebýt těchto lidí, jejich nadšení a obětavé práci, nemohl bych za tuto krásnou sezónu, kterou jsme zde mohli sledovat a obdivovat, poděkovat.

 

V hronovském dresu se letos objevilo nebývale hodně brankářů, mělo to nějaký výrazný vliv na průběh sezóny?

To máte pravdu. Pokud se nepletu, tak v letošní sezóně jsme na postu brankářské jedničky vystřídali šest brankařů. Je jisté, že tyto neustálé změny a hledání brankařské jedničky se projevovaly a dopadaly na celý tým a to vše se jistě negativně odráželo na projevu celého družstva. V takto kvalitní soutěži je post brankáře velice důležitý. Říká se, že brankář je osmdesát procent úspěchu mužstva. Musím přiznat, že tento problém v Hronově trvá již třetí rok. Nechci zde rozebírat, proč k této situaci došlo. Doufám, ale že příští sezónu bude na postu jedničky jiné jméno, než tomu bylo v minulých třech sezónách.

O to více mě těší, že se nám tento velký problém podařilo zdárně vyřešit, zejména v zápasech play-off, kde nás svým výkonem podržel mladý brankář Kolbaba.

 

A jak to vůbec bude s brankáři a ostatně i celým kádrem do sezóny další? Udržíte ho pohromadě?

Na tuto otázku se dnes nedá dost dobře odpovědět. Myslím, že zájem pokračovat v obdobné sestavě i v sezóně příští je oboustranný. Jistě máme své představy o příští sezóně a s většinou hráčů jsme domluvení na pokračování. Víme také, že je potřeba družstvo vhodně doplnit a omladit. Zkráceně řečeno kostru týmu máme a nyní ji musíme vhodně ustrojit a načančat.

 

Začíná vám konečná fáze rekonstrukce stadiónu. Je to větší výhra pro samotné hráče nebo vaše věrné fanoušky?

Trochu vás poopravím, nejedná se o rekonstrukci ale o dostavbu našeho stadionu. Tato dostavba je jistě veliký historický mezník a událost nejenom v našem klubu, ale jistě v celém městě. Konečně se budeme pohybovat v důstojném prostředí odpovídající dnešní době. Zázemí, které nám do dnešního dne scházelo, konečně náš oddíl získá a budeme moci pracovat v důstojném prostředí.

Samotné řešení dostavby stadionu docení také naši diváci. Nová restaurace přímo na stadionu a stánek s občerstvením uspokojí opravdu i náročné zákazníky. Vedení HC Wikov Hronov navrhlo umístit pár sedaček na tribunu pro naše invalidní a starší fanoušky, což je jistě potěší.

Konečně se také dočkáme nových toalet, které budou konečně svým počtem a kvalitou odpovídat jednadvacátému století. Pokud k tomu přidáme dobrý a kvalitní hokej, tak co více si hronovský divák může přát.

Na vaši otázku pro koho je dostavba větší výhra, řeknu asi toto, vyhrál každý, kdo má rád hronovský hokej.

 

A vaše věta na závěr?

Poděkovat všem fanouškům za jejich podporu a přízeň. Vážím si fanoušků, kteří nám fandí, zejména když se nedaří a mužstvo to opravdu potřebuje. Ještě jednou děkuji jménem svým i jménem všech hráčů.

Na závěr dovolte, abych touto cestou pozval všechny fandy a příznivce hokeje na novou sezónu do nové Wikov arény. Je jistě brzo, ale věřím, že veškeré termíny dostavby budou dodrženy a splněny.

Rozhovor pro Náchodský deník

                                                                                                                                                 
                                                                                                                                          Konečné pořadí po základní části

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
    1 Nový Bydžov

      

       
    2 HC Hronov           
    3  HC Náchod       

   

  
    4 HC Jaroměř                   
    5 Třebechovice                 
    6 HC Trutnov B                 
    7 Baroni Opočno

     

       
    8 Spartak NMNM                  
    9 Semechnice                   
     

  

     

 

.