Josef Bahník: Naším cílem je zatím postup do play-off

Na začátku udělejme krátké ohlédnutí za přípravnými zápasy. Jak byste je zhodnotil?

Předsezónní příprava byla špatná. Šli jsme na led pozdě a nebyly dořešeny některé přestupy. Něco se povedlo, něco ne. Ale v podstatě ta příprava byla krátká a nejsem s ní spokojený.

Ve složení kádru došlo k několika změnám, jak jste nyní spokojený s jeho podobou?

Doplnění kádru dopadlo tak, že se nahradili ti, kteří odešli. Největší problém byl ten, že nebudou hrát obránci Jakub Měsíček a Patrik Fink. Místo nich přišli Martin Táborský, Míra Vybíral a Zbyněk Ježík, který má ale bohužel čtyři zápasy stop (pozn. trest z minulé sezóny za nastřelení rozhodčího lahví do ruky), takže nebude na začátku sezóny hrát, což nám bude dost chybět. Petr John je pracovně vytížený a chodí nepravidelně, takže s obranou máme stále problémy. Co se týká útoku, tak pokud budou kluci zdraví, tak by to snad mohlo jít.

Pro letošní sezónu došlo ke změně herního systému a opět nás čeká napínavé play-off. Byl to podle Vás dobrý krok?

To určitě ano, play-off je výborná věc, je atraktivní pro diváky. Je moc dobře, že se znovu zavedlo. Jde akorát o to, abychom se dali co nejdříve dokupy a hodně natrénovali, protože si nesmíme dovolit zbytečně ztrácet body.

Jaké cíle si dáváte pro první část soutěže a jaké pak pro celý ročník?

V každém případě musíme postoupit do play-off a získat co nejlepší umístění. Myslím si, že v tomto mužstvu je síla a je možnost, abychom skončili někde kolem pátého místa a měli dobrou výchozí pozici pro play-off, abychom se dostali minimálně do semifinále. Jinak kdybychom skončili sedmí nebo osmí, tak by to mohlo být hodně těžké, protože to zatím vypadá, že týmy Vrchlabí a Trutnova budou herně někde výše nad ostatními.

V letošním ročníku nás čeká souboj s dvanácti mužstvy, koho považujete za největšího soupeře?

Já jsem všechny neviděl. Mám nějaké informace ohledně přestupů a posílení kádrů. Velkou neznámou je Nová Paka, údajně mají hodně mladých hráčů, což je velmi zavádějící, protože se nikdy neví, jak budou hrát. Jičín bude určitě dobrý. Do špičky by měly patřít týmy Vrchlabí, Trutnova a Nového Města. Viděl jsem třeba Jaroměř, ti omladili kádr a měli i dobré výsledky v Metuje Cupu. Takže uvidíme, jak to bude vypadat. Ale určitě nemůžeme zatracovat ani Třebechovice a Náchod. Na těch osm postupových míst je tam obrovský přetlak, je minimálně deset mančaftů, které se tam budou chtít dostat a mají na to.

Již tuto neděli nás čeká fanoušky velmi oblíbené derby s Náchodem, jak se na první zápas sezóny připravujete?

Já bych to nerad bral jako nějaký bratrovražedný boj, chtěl bych, aby se hrál dobrý hokej. Samozřejmě cítím, že ten divácký zájem tu je, což je dobře. Ale momentálně máme problém s marodkou, takže si myslím, že se ty kádry tímto hodně vyrovnaly a bude záležet na bojovnosti, srdíčku, nasazení, dodržování herní disciplíny a ten, kdo to bude lépe dodržovat, v neděli vyhraje.

3  HC Jaroměř       13

4 Třebechovice       13    65:32   26