Křest hronovské WIKOV arény na výbornou

HC WIKOV Hronov – SK Třebechovice p. O. 8:1 (0:0, 4:0, 4:1)

V prvním mistrovském utkání sezóny v dokončené a zmodernizované hronovské WIKOV aréně dosáhli Hronovští vysokého vítězství nad celkem z Třebechovic pod Orebem.

První přesilovku Hronov zahodil, nevedlo se ani hostím při přesile pět na tři v 6.minutě. Po ubránění zazdil loženku Martin Franců. V 17. minutě stáli při hronovském Kudrnovi všichni svatí, Podzimek bombou jen rozezvučel horní tyč. V poslední minutě hostující Lochman kryl tři těžké střely domácích, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve 22. minutě Martin Franců z rohu adresoval přesnou přihrávku Hornyšovi a ten švihem otevřel skóre -1:0. Za necelou minutu sklepl Kozák před brankou hostí nahození Johna od modré – 2:0.

V polovině utkání při vyloučení třebechovického Tomáška nedokázal Hronov dostat puk ani ze své třetiny. Hosté se nadechli k náporu, ale novic Kudrna v brance domácích čaroval. V 16. minutě pykal za faul Kostka, za pouhých šestnáct sekund se však mohl vrátit do hry, což mu dovolil třetí gól v síti Lochmana. Martin Franců doklepl zblízka odraženou střelu Mlatečka od horní tyče -3:0. O pár sekund později Táborský střílel, Lochman jen vykopl před sebe a Vítek neměl sebemenší problém s dorážkou do prázdné klece -4:0.

V nástupu do posledního dějství hrál Hronov dvojnásobnou přesilovku, Borůvka s Hornyšem vyšachovali hosty a posledně jmenovaný bombou od modré těsně nad ledem rozvlnil síť – 5:0. Vzápětí Hubáček z ostrého úhlu nachytal na švestkách Lochmana a vyhnal ho na střídačku - 6:0. Do branky hostí putoval Petrů. Ve 46. minutě domácí obrana chybovala, ujel Drašar, jeho blafák byl jistý – 6:1. Ve 49. minutě výborný Kudrna za rozhodnutého stavu nechal zachytat Exnera. V 54. minutě Vítek objel branku a Ropický do zcela odkryté branky nemohl nedat – 7:1. Pět minut před sirénou při hře čtyři na čtyři Martin Franců zblízka pod víko ukončil střelecký zápisu utkání na 8:1.

Hosté přijeli do Hronova jen v deseti hráčích a nestačili. Utkání neslo všechny znaky úvodních zápasů sezóny, Hronov však zvítězil naprosto jistě a zaslouženě.

Sestava Hronova: Kudrna (49. Exner) - Borůvka, Hornyš - Táborský, Mlateček - Klust - Martin Franců, Hubáček, Šafář-Ropický, Michal Franců, Vítek - Rojšl, Kozák, Picka - 53. Kubeček

Trenér Hronova Václav Voříšek: Utkání jsme sehráli přesně tak, jak jsme si naplánovali. Kluci splnili do puntíku naordinovanou taktiku, za což jim patří poděkování. Hosté přijeli bez pěti loňských opor a s minimálním počtem hráčů neměli příliš šancí. Vyhráli jsme zaslouženě.