Méně je někdy více

SK Třebechovice p. O. - HC WIKOV Hronov 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Hronov letos poprvé začal na čtyři kompletní útoky a žádná z formací se nedokázala ohřát a vytvořit potřebný tlak.

Až v 10. minutě přišla šance, která by stála za řeč, Smutného střelu hronovský gólman Kudrna kryl. O minutu později střílel Klemenc ze tří metrů jen do brankáře, a tak do vedení šli domácí. Při vyloučení Táborského střílel od modré přes houštinu těl Libřický a Kudrna puk uviděl až v síti – 1:0. V 15. minutě mohl vyrovnat Hubáček, sám však netrefil těžký puk a do prázdné nedokázal doklepnout.

Druhou třetinu zahájil Hronov již jen na tři řady a hned si vytvořil převahu. Ve 24. minutě kryl Lochman tři po sobě jdoucí dělovky Táborského, ve 27. minutě v naprosté ložence Šafářovi přeskočil puk a z protiútoku v brejku dva na jednoho měl Hronov štěstí. Přesně v polovině zápasu nabil od mantinelu Vítek Hubáčkovi a ten z první po ledě srovnal -1:1. Tlak Hronova sílil, ve 33. minutě pumelice Táborského od modré přes beka skončila v sítí Třebechovic – 1:2. Ve 37. minutě hrál Hronov v oslabení, gól mohl dát Procházka, ale v brejku blafák přetáhl.

Závěrečná třetina byla ve znamení velkého tlaku domácích. Ve 42. minutě Smutného střelu Kudrna s námahou vyrazil, o minutu později Hornyš ujel, ale Lochman jeho pokus zlikvidoval. Vzápětí měl velkou příležitost hostující Bartoň, ale Lochmanova lapačka byla hbitá. V 51. minutě zazdil loženku hronovský Šafář, v 56. minutě si totéž zopakoval při ještě větší šanci. Domácí pořád zlobili a gól visel ve vzduchu, zcela jasnou šanci však neměli. V 57. minutě byl již domácí strážce svatyně překonán, ale střelu Vítka zastavila tyč. Minutu před sirénou se domácí odhodlali k power play, Táborský ale našel na druhé modré našlápnutého Vítka a ten si do prázdné klece pohodlně zvýšil svůj seznam skalpů – 1:3.

Hronov dosáhl zaslouženého vítězství, Třebechovice však byly těžkým a do poslední sekundy dobře bojujícím soupeřem.

Branky: 12. Libřický - 32. Hubáček (Vítek, Růta), 34. Táborský, 59. Vítek (Hubáček)

Sestava Hronova: Kudrna - Borůvka, Hornyš - Matějček, Suk - Mlateček, Táborský - John - Růta, Hubáček, Vítek - Bartoň, Martin Franců, Procházka - Michal Franců, Šafář, Klemenc - Kubeček, Picka, Rojšl