Náchod Hronovu přerušil dlouhou sérii domácích vítězství

HC WIKOV Hronov – HC Náchod 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Třetí letošní derby proti Náchodu čekalo na hronovské hokejisty v 18. kole, Hronov se v něm musel obejít hned bez několika zraněných či nemocných hráčů.

V 1. minutě náchodský Petr udělal gólmana, ale na zakončení už mu nezbyl prostor. Ve 4. minutě Vítek střílel z prostoru mezi kruhy do lapačky Luňáka. V 6. minutě úplně osamocený Hubáček ze čtyř metrů zazvonil jen o levou tyč náchodské klece. V 10. minutě Hronov špatně střídal a za příliš hráčů na ledě zaplatil. Dlouhý zámek ukončil pár sekund před koncem přesilovky zblízka Hradecký – 0:1. V 16. minutě Hubáček zblízka příliš puk zvedl a přestřelil. Hrál se v celku vyrovnaný hokej.

Ve 21. minutě byl vyloučen hostující Petr a po pouhých šesti sekundách ho vyzval k návratu Mlateček, který táhlou střelou k pravé tyči srovnal na 1:1. Ve 24. minutě hronovská obrana trestuhodně nechala Petra dvakrát dorážet, na třetí dorážku již Kudrna nedosáhl – 1:2. Ve 25. minutě náchodský Macháň zazdil velešanci, když ze tří metrů mířil mimo. Ve 26. minutě fauloval Jurča, Hronov však sehrál přesilovku bez střelby a navíc v závěru fauloval Voříšek. V oslabení ujeli hned tři hronovští hráči, finální přihrávka však utekla. Ve 29. minutě Stehno zblízka střílel jen do Kudrnovy lapačky. V polovině zápasu přišla snad tisíciprocentní šance Vondřejce, ten však nedokázal zkrotit puk v brankovišti a minul úplně prázdnou náchodskou branku. Ve 36. minutě Hubáček v dobré pozici nestačil zasunout puk do odkryté klece a přišel trest za nevyužité šance. Šejnoha po vyhraném buly trefil přesně k tyči – 1:3. Ve 37. minutě rozhodčí pustili jasné zakázané uvolnění, to neunesl Mlateček a za protesty fasoval 10 + do konce utkání. Hronov byl v této fázi lepším týmem, paradoxně však zaplatil za řadu nevyužitých šancí.

Třetí třetinu sehrál Náchod s přehledem a čekal jen na chyby Hronova.Ten se sice snažil, ale nedokázal využít ani ty nejvyloženější šance. Ve 42.min. Šafář v samostatném nájezdu střílel jen do Luňáka, v 50.min. Vítek nastřelil znovu tyč. V 54.min. náchodský útok rozebral hronovskou obranu a Macháň dával do prázdné svatyně – 1:4. V 54.min. Martin Franců z dobré pozice poslal svůj projektil vedle, v závěru Náchod bez problémů ubránil vyloučení Petra.

Náchod vyhrál zaslouženě, měl výborného gólmana Luňáka .Hronov jako tým odvedl bojovný výkon v čele s bojujícím Vondřejcem,ale první domácí prohře v této sezoně nedokázal zabránit..

Branky: 21. Mlateček (Vondřejc) - 13. Hradecký (Hrach), 23. Petr (Šejnoha), 34. Šejnoha (Janoušek), 55. Macháň (Škoda, Stehno

Sestava Hronova: Kudrna - Borůvka, Matějček - Mlateček, Voříšek - Havránek, Michal Franců - Vítek, Hubáček, Bartoň - Martin Franců, Vondřejc, Glos - Klemenc, Rojšl, Exner

3  HC Náchod       12