Nová Paka poražena osm vteřin před koncem!

BK Nová Paka - HC Wikov Hronov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Hronov k utkání nastoupil na pět beků a se třemi útoky. Souboj třetího a předposledního celku průběžného pořadí nebyl vůbec tak jednoznačný, jak by se od podobného střetu mohlo očekávat, Hronov však zabojoval a osm vteřin před koncem rozhodl o výhře hostí Bartoň.

Hned ve druhé minutě šel na trestnou Rojšl, největší šanci při přesilovce měli domácí, když Rejl pálil od modré a jeho střelu před hronovskou brankou tečoval Zvolenský, Kudrna si ale situaci ohlídal. V 8. minutě přihrál Vondřejc před novopackou brankou do jízdy Glosovi a ten namířil puk přesně do odkryté branky – 0:1. Domácí protestovali proti regulérnosti branky, ale hlavní sudí gól uznal. Ve 13. minutě hrál Hronov opět v početní nevýhodě, od modré vypálil Štěpán, ale Kudrna i přes špatný výhled střelu zachytil. Škoda dorážel zblízka přihrávku zpoza branky od Hrice, netrefil se a poté zbytečně strčil do Táborského, který nešťastně upadl a musel být odnesen na nosítkách a převezen do nemocnice. V 19. minutě předvedli povedenou akci Kollman se Slabým, kteří si vyměnili kotouč a prvně jmenovanému se podařilo puk zamést za záda hronovského gólmana – 1:1.

V úvodu druhé třetiny měl Hronov několik slibných šancí a byl střelecky aktivnější než soupeř, ale žádná střela brankou neskončila. Ve 32. minutě se naskytla Hronovu přesilovka, v ní měli paradoxně nejprve šanci domácí, když Hloušek prověřil Kudrnu. Hronov početní výhodu ale nakonec dokázal využít, když před brankou připravený Bartoň zametl přihrávku za Bouškova záda – 1:2. Další přesilovku Novopačtí již přečkali bez dalšího inkasování, a tak Hronov odcházel do kabin s jednobrankovým vedením.

Závěrečnou část začal Hronov vyloučeními, nejprve šel pykat Vítek a chvíli poté ho následoval Růta, dvojnásobné oslabení se hostům ubránit nepodařilo a na 2:2 vyrovnal Hric. Následovalo několik dalších vyloučení, ale ani jednomu celku se skóre změnit nedařilo. Hronov chtěl rozhodnout, ale situaci mu zkomplikovalo vyloučení Šafáře v 57. minutě. Už se pomalu schylovalo k prodloužení, ale tomu dokázal zabránit pouhých osm vteřin před závěrečnou sirénou Bartoň a zajistil tak pro Hronov další důležité body – 2:3!

Sestava HC Wikov Hronov: Kudrna – Borůvka, Hornyš, Mlateček, Táborský, Matějček – Bartoň, Hubáček, Vítek, Vondřejc, Glos, Šafář, Rojšl, Růta

Branky: 19. Kollman (Slabý), 43. Hric (Hloušek) – 8. Glos (Vondřejc), 34. Bartoň (Vítek), 60. Bartoň (Hubáček, Matějček)