Padli jsme až v prodloužení, série srovnána

HC Náchod – HC WIKOV Hronov (1:2; 1:1; 1:0 - 1:0) stav série 1:1
Náchod překopal sestavu, do branky šel Kouba, obranu posílil Jičínský a útok Šrenk se Zeman, Hronov neměl důvod měnit vítěznou sestavu z prvního semifinále.
Ve 2. min. střílel ze slibné pozice mezi kruhy Kellner, ale branku netrefil. Poté fauloval hronovský Škoda a domácí po minutě přesilovku využili Müllerem – 1:0. Vyloučení Vondřejce jsme nepotrestali, za celou přesilovku jsme vůbec nevystřelili. V 10.min. z vyložené šance Mach nastřelil pouze tyč náchodské branky, ale poté šel ven Prouza a Hronov sehrál přesilovku tentokráte dobře. Hašek projel celou obranou jako nůž máslem, vrátil před prázdnou klec puk Škodovi, který zavěsil – 1:1. Hned další útok Hronova mohl znamenat vedení, agilní Petr, ale svoji loženku neproměnil. Chuť si však spravil při další přesilovce, kdy šel za katr Verner. Petr na postu obránce dělovkou prostřelil Koubu a poslal Ochotníky do vedení – 1:2. V 15.min. šli hronovští dva na jednoho, Hašek svůj blafák přetáhl. V poslední minutě třetiny Petr podruhé dělovkou zazvonil jen o tyč náchodské branky. V první třetině byl Hronov výrazně lepší, vedení mělo být výrazně vyšší.
Ve 23.min. nenápadný bekhend Řezníčka skončil v síti – 2:2. Ve 25.min. šel ven Rojšl, který první třetinu nehrál, ale největší šanci měl v oslabení Oppelt, Ševců skvěle kryl. Ve 32.min. ujel Vaňát, ale hronovský brankář situaci vyřešil svým betonem. Náchod se začal zvedat, ve 37.min. Havrda z loženky nastřelil jen tyč hronovské klece. Chvíli před sirénou chyboval ve vlastní třetině Vondřejc, zapomenutý Maršík sám před Koubou neměl problém střelou švihem opět poslat Hronov do vedení 2:3.
Ve 41.min byl vyloučen Štelzig, gól mohl dát ale na druhé straně Matouš, svůj brejk však ale nedal. Ve 43.min. přišla zcela zbytečná ztráta puku v obranné třetině, Vaňát se utěšenou střelou trefil k tyči hronovské branky -3:3. Pak hronovští dvakrát nepochopitelně vyhodili puk přes plexisklo a za zdržování byli vyloučení. Dlouhou 6. minut trvající přesilovku Hronov ubránil, zcela se však rozpadla koncepce hry a Náchod byl v této fázi lepší. Ve 48.min. při hronovské přesilovce dával Kellner zbízka jen do gólmana, v závěru ujel náchodský Vaňát, ale Ševců kryl.
V desetiminutovém prodloužení hraném čtyři proti čtyřem měl velkou šanci Petr, po něm i Hašek, ale střely šly pokaždé jen do kožichu Kouby. Poté ujel znovu Petr sám před Koubou byl hákován, ale rozhodčí trestné střílení domácím odpustil. Padesát sekund před sirénou odpustil hlavní rozhodčí další faul náchodských a obránce Plíhal nepříliš tvrdou střelou od modré trefil pravé okno hronovské svatyně a rozhodl – 4:3.
Hronov nevyužil v první třetině řadu vyložených šancí a tak byl Náchod nakonec šťastnější. Třetí zápas se hraje ve Wikov aréně ve středu 4.března od 18.hodin.
Branky: Müller, Řezníček, Vaňát, Plíhal – Škoda, Petr, Maršík
Vyloučení 8/5, využití 1:2, 425 diváků, z toho více než polovina z Hronova- děkujeme za podporu !
Sestava Hronova: Ševců (Mráček) - Štelzig, Frydrych - Řehák, Kellner – Novák - Maršík, Matouš, Petr -Perutek, Škoda, Franců - Hylena, Mach, Hašek