Pavel Hornyš: Musíme nastoupit zodpovědně

Hronovské hokejisty čeká ve středu odvetné utkání proti Trutnovu, se kterým se v poslední době setkali již třikrát, ale ani jedno tažení nedotáhli do vítězného konce. Před dalším střetem těchto dvou rivalů jsme krátce vyzpovídali Pavla Hornyše, který v minulosti hájil barvy Trutnova.

V minulosti jsi působil v Trutnově, kde jsi byl v úvodu sezóny dokonce kapitánem mužstva, jak na tu dobu vzpomínáš?
Na Trutnov vzpomínám dobře, tvořil se tam vlastně nový druholigový tým. Byla tam skvělá parta, mladý hráči, se kterýma jsem předtím hrál. Takže jenom v dobrém.

Pro většinu hráčů jsou souboje s jejich bývalými týmy určitým způsobem specifické. Platí to tak i u tebe v případě Trutnova?
Vzhledem k tomu, že teďka tam nastupují hráči, se kterýma jsem hrál, tak to určitě specifické bude. Taky asi padne nějaká motivačka do kabiny, nějaká basička. Takže určitě jo, navíc máme co vracet z předchozích utkání.

Minulé zápasy proti Trutnovu se vám příliš nevydařily, v přípravě jste prohráli na trutnovském ledě 5:7 a doma 6:10, mistrovské utkání pak bylo také v režii trutnovských hokejistů, kteří se radovali z výhry 6:3. V čem byl podle tebe soupeř lepší a co se naopak nedařilo vám?
Já bych asi nehodnotil tu přípravu, ty zápasy jsou specifické a jsou úplně o něčem jiném. A my starší hráči k tomu taky přistupujeme jinak. Co se týče zápasu, který jsme prohráli doma, tak tam nám utekl začátek, kdy jsme dostali tři, řekl bych nešťastný góly, a od toho se to celé odvíjelo. Měli jsme tam možnost dát góla na snížení, ale to se nám nepovedlo. Takže v tom si myslím, že to bylo, že kdybychom proměňovali ty šance, které jsme měli, tak to mohlo dopadnout jinak, protože zbytek utkání už nebyl tak jednoznačný jako ten začátek. My se teď musíme poučit z toho, jak jsme s nima minule hráli a hlavně nastoupit zodpovědně.

Teď ve středu nás čeká odvetné utkání, jak hodnotíš naše šance?
Jak jsem četl nedávno rozhovor s Lušťou (Jakub Luštinec - pozn. red.), který šel teď z Hradce do Trutnova, tak oni chtějí vyhrát a my samozřejmě máme ten cíl úplně stejný. My si ani jiné cíle tady klást nemůžeme a musíme se snažit vyhrávat každý zápas.

V tabulce je Hronov aktuálně čtvrtý, jak jsi s vašimi výkony zatím spokojený?
Samozřejmě výkony máme nevyrovnané, a to co se týče všech hráčů - útoku, obrany a bohužel i gólmanů. Poslední zápasy je to podle mě už na vzestupné tendenci, takže to teď potřebujeme potvrdit a každopádně hrát zodpovědně.

Jak jsi spokojený se svými osobními statistikami, jsou pro tebe důležité?
Já jsem na osobní statistiky nikdy moc nehleděl. Teď je nás tady víc starších, přišel Táborák, teďka Máťa, je jim úplně jedno, kdo dává góly. Hlavně musíme vyhrávat a hrát dobrý hokej jako parta. Takže osobní statistiky neřeším.

V Hronově je na zápasech vždy poměrně velká divácká návštěva. Jak podporu fanoušků vnímáš ty?
Myslím, že to je super. Já jsem něco podobného zažíval, když jsem byl ve Vrchlabí, tam byli skvělí fanoušci. A myslím, že z kraje teď mají Vrchlabí a Hronov jednoznačně nejlepší fanoušky. My jim za to děkujeme, protože dělají skvělou kulisu a doufám, že nám budou držet přízeň i do dalších zápasů a hlavně pak v play-off, kdy to budeme hodně potřebovat.

3  HC Jaroměř       13

4 Třebechovice       13    65:32   26