Prémiový bod nakonec zůstal v Hronově

HC WIKOV HRONOV – HC JAROMĚŘ 6:5 SN (1:3; 3:1; 1:1 - 1:0)
Hronov bez zraněného Mahdala s Kubečkem v brance, kterému kryl záda zkušený Ponke. Dále se představil novic v hronovském dresu, hradecký mladík Voňka, který má na kontě i několik startů v mládežnické reprezentační šestnátce.
Začátek utkání přinesl docela šok. Ve 2.min. Hlavnička opil oba naše beky, lehce se mezi nimi protáhl a zavěsil – 0:1. V 5.min. po další hrubce hronovské obrany zůstal mezi kruhy úplně volný Záliš a střelou zápěstím trefil okno Kubečkovy branky – 0:2. Vyloučení Mlatečka Hronov přežil i díky pozdějšímu faulu Hlavničky a tak se hrálo čtyři na čtyři. V té době odjel Rudy, samostatný brejk však zazdil. Poté jsme hráli přesilovku pět na tři, vzápětí za vražení obdržel Vejman trest 2+10 min. a na ledě se opět vylidnilo. To šlo k duhu první hronovské pětce, Dudadík našel volného Fišera a ten se ze své přesilovkové parkety neomylně trefil – 1:2. V pokračující přesile pět na čtyři Exner nastřelil tyč Prokšovy klece. Vyloučení Rudyho Hronov s přehledem ubránil, pak však jaroměřský Hamáček lehkou střelou z velké dálky nachytal Kubečka v hronovské brance na švestkách a zvýšil na 1:3. Dvě minuty před přestávkou šel ven Merkl, po minutě nato i Koblížek, ale do konce třetiny Hronov nic nestihl.
V pokračující přesilovce na začátku druhé třetiny střelec Šejnoha vymetl okno jaroměřské svatyně a snížil na 2:3 v pokračující přesile o jednoho muže Rudy vystřelil od modré, vyražený puk do sítě vrátil pohotově Havelec - 3:3. Exner kroščekoval u mantinelu a vyfasoval 2+10 minut a musel ho nahradit Mašek. Ve 25.minutě odjela dvojice Perutek - Havelec, několikrát si vyměnila puk a posledně jmenovaný do odkryté klece strhl vedení na stranu Hronova – 4:3. To byla zlatá pětiminutovka ! Z branky hostí utekl Prokš a nahradil ho Vacek. Ve 28.minutě nechali hronovští obránci na holičkách Kubečka , ten bravurně vyrazil tři těžké střely po sobě, ale na dorážku nekrytého Vejmana u pravé tyče byl krátký - 4:4. Pak byl vyloučen Petr, za dvacet sekund i Havelec, ale dlouhou dvojnásobnou přesilovku přes řadu těžkých střel hosté nezužitkovali. Ve 37.min. odpočatý Exner v brejku dva na jednoho netrefil z dobré pozice klec.
Ve 45.min. Souček od modré zazvonil o břevno hronovské branky, za chvíli nato pykal za faul i Mašek a v přesilovce našel skulinku nad pravým ramenem Kubečka Hlavnička a poslal Jaroměř znovu do vedení 4:5. Za minutu však v útočné třetině Šejnoha čistě vyhrál buly a od modré se bombou k tyči trefil Dostál a srovnal - 5:5.. V 50.min. nevyužil obrovskou příležitost Šejnoha. V 59.min. vyfasoval za řečnění desítku hostující Čtvrtečka a v poslední minutě Exner nabídl Jaroměři šanci na vítězství. Čtyřicet sekund do konce zápasu však Hronov ubránil, ale vyloučení silně poznamenalo následné prodloužení.
Přesilovka Jaroměře čtyři na tři umocnilo ještě vyloučení Fišera a tak hrál Hronov téměř celé prodloužení v oslabení. Po návratu vyloučených mohl rozhodnout Štelzig, gólovku však nevyužil a šlo se na trestná střílení.
Do branky Jaroměře se vrátil Prokš. V hronovské brance neuvěřitelně čaroval Kubeček, když všechny tři trestná střílení s naprostou jistotou zlikvidoval, v dresu Hronova se opět s naprostou jistotou postupně trefili Fišer, Šejnoha a Dudadík a tak mohl Hronov slavit těžce vybojovaný prémiový bod navíc.
Branky: Havelec 2, Fišer, Šejnoha, Dostál, rozhodující nájezd Fišer – Hlavnička 2, Záliš, Hamáček, Vejman
Vyloučení: 12 + 10.min. - 7 + 2 x 10 min., využití: 3:1, oslabení: 0:0, 200 diváků
Sestava Hronova: Kubeček (Ponke) – Dostál, Mlateček - Štelzig, Voňka - Dudadík, Šejnoha, Fišer - Petr, Hylena, Rudy - Exner, Havelec, Perutek - Mašek

1 BK Nová Paka      17   104:40   37