Proti Opočnu si Hronov s chutí zastřílel

HC Wikov Hronov - HC Opočno 17:1 (3:0, 8:0, 6:1)

V pořadí již druhý přípravný zápas odehráli hronovští hokejisté na jaroměřském ledě, kde se střetli s mužstvem z Opočna. Hronov svému soupeři nedal prakticky žádnou šanci a domů si tak odváží vysoké vítězství 17:1.

Kromě nemocného Vítka nastoupil tým Hronova konečně v kompletní sestavě a na jeho hře to bylo hned znát. Akce střídala akci a bylo jen otázkou času, kdy se někdo trefí do klece Baronů z Opočna, kteří přijeli se spoustou juniorů v sestavě, čemuž přizpůsobili svoji hru. Svobodu v naší bráně ohrožovali jen sporadicky a z uctivé vzdálenosti. V čase 4:01 po samostatné akci zahájil kanonádu Hubáček. Další gól přišel v čase 7:59 po průniku do třetiny hostí a nahrávce na navrátilce Ropického. V 16. minutě se po akci Šakarova prosadil Hornyš - 3:0.

S nástupem do druhé třetiny hronovští hráči ještě zesílili svůj tlak před opočenskou brankou a výsledkem byl brankostroj, který začal hned ve 22. minutě Martin Franců - 4:0, v čase 24:05 navýšil opět Franců na 5:0. Vzápětí zvýšil Šakarov na 6:0. Ve 32. minutě přidal sedmou branku Hronova po akci Táborského Fišer a hned na to dal branku na 8:0 Michal Franců. Devátý zásah na účet Hronova přidal po zatažení Šakarova Táborský. Hosté nevěděli, kam dřív skočit a hned na to je potrestal Daňo po asistenci Fišera. Konečnou podobu druhé třetiny zajistil Šakarov po samostatném průniku Michala Franců. Hosté byli zralí na ručník, a proto někteří zkušení hráči Baronů zůstali v kabině a třetí třetinu dohrávali převážně junioři.

V úvodu třetí třetiny v čase 41:45 se trefil Borůvka po kombinaci s parťákem z obrany Hornyšem a upravil na hrozivých 12:0. Minutu na to přišel nejhezčí okamžik utkání, když v oslabení ujel Martin Franců a Hubáček, několikrát si vyměnili puk, Hubáček pak z mezikruží trefil pod víko hostujícího gólmana, kterému se o té ráně zdá možná ještě dnes. V 55. minutě přichází opět akce Hronova, kterou zakončil gólem na 14:0 po nahrávce Fišera Dudadík. Ještě neuběhly ani dvě minuty a skóre se opět měnilo, tentokrát po střele Valtara a asistenci Hubáčka, ve stejné minutě ještě zvyšuje na 16:0 Fišer a kanonádu Hronova ukončil v čase 59:14 Dudadík. Hostům z Opočna se podařilo 8 sekund před koncem vstřelit alespoň čestný gól, ale hrozivé skóre na konci utkání hovoří za vše.

Sestava HC Wikov Hronov: Svoboda (30. Exner) - Borůvka, Hornyš, Táborský, Daňo, John, Vybíral, Ježík - Franců Ma., Hubáček, Šakarov - Kozák, Fišer, Dudadík - Ropický, Ansorge, Franců Mi. - Valtar, Rojšl

Průběh utkání: (17:0, 17:1)

Pavel Saidl

Další přípravné utkání odehraje Hronov v neděli 30. září od 17:00 na ZS v Trutnově, kde se postaví proti domácímu celku HC Trutnov.

3  HC Jaroměř       13

4 Třebechovice       13    65:32   26