Rozhodla první třetina

HC Wikov Hronov - Sp.Opočno 8:3 (6:0; 1:1; 1:2)
Hronov nastoupil jen se dvěmi obranami a s bekem Štelzigem v útoku. Vyloučení Havelce Hronov v úvodu bez problémů přežil a tak hříšník naskočil z trestné na led, projel celým válem a svůj blafák proměnil – 1:0. V 11.min. si Petr najel na dlouhý pas Daňa a i on svůj nájezd proměnil – 2:0. Za minutu na to odjel Exner, byl ve vyložené šanci sražen, nařízení trestné střílení však neproměnil. V 15.min. Fišer v nájezdu dva na jednoho nezištně předložil Šejnohovi a ten z úhlu, z první zvýšil na 3:0. V 17.min. opět v přečíslení dva na jednoho Dudadík přesně našel Fišera a ten s jistotou zavěsil – 4:0. Za minutu si najel do tandemu Ježík a zvýšil na 5:0. V poslední minutě první třetiny zapomenutý Exner vymetl okno opočenské klece a uzavřel na hrozivých 6:0. Hosté měli v úvodním dějství více střel než Hronov, byly to však střely z uctivé vzdálenosti a ty nebezpečnější pochytal výborný Mahdal.
V úvodu prostřední třetiny hrál Hronov několik přesilovek, při hře čtyři na tři se trefil Dostál - 7:0, za chvíli naopak v oslabení ujel Exner, střílel však vedle. V 35.min. nápor Opočna korunoval dorážkou z brankoviště Lukášek – 7:1.
V nástupu do posledního dějství hrál Hronov dvě přesilovky po sobě, nepůjčil Opočnu prakticky puk, ale všechny střely byly jalové. Poté měli hosté několik přesilovek, dokonce i pět na tři, ale domácí celkem s poklidem ubránili. V 55.min nejprve Dudadík zazdil svoje sólo, stačil se však vrátit k vyraženému puk, nahrál Fišerovi a ten svoji druhou brankou zvýšil na 8:1. Pak malinko Ochotníci vypadli z role, hosté neumdlévali ve snaze zkorigovat, což se jim podařilo při přesilovce Slezákem a v předposlední minutě Srpkem.
Hronov tak dosáhl pohodlného vítězství, když rozhodl v první třetině a poté se příliš utápěl ve snaze jít až do branky. Také tolik vyloučených je opravdu zbytečné.

Branky: Fišer 2, Havelec, Petr, Šejnoha, Ježík, Exner, Dostál – Lukášek, Slezák, Srpek
Vyloučení: 7 : 6, využití 1 : 1, oslabení 1 : 0, 240 diváků

Sestava Hronova- Mahdal (Navrátil) - Ježík, Daňo - Dostál, Mlateček - Fišer, Šejnoha, Dudadík - Perutek, Exner, Havelec - Štelzig, Hylena, Petr

                                                                                                                                                 
                                                                                                                                          Konečné pořadí po základní části

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
    1 Nový Bydžov

      

       
    2 HC Hronov           
    3  HC Náchod       

   

  
    4 HC Jaroměř                   
    5 Třebechovice                 
    6 HC Trutnov B                 
    7 Baroni Opočno

     

       
    8 Spartak NMNM                  
    9 Semechnice                   
     

  

     

 

.