Rozhodlo využití přesilovek

HC Wikov Hronov – HC Náchod 2:4 (1:1,0:1,1:2) stav semifinálové série 1:2
Domácí jak v hokejovém pravěku pouze na dvě obranné dvojice a tři útoky, hosté opět s Koubou v brance a kompletní.
Po vyrovnaném začátku se v 6.min. ve skrumáži nejlépe zorientoval Hylena , který zblízka dorazil Haškovu vyraženou střelu a poslal Ochotníky do vedení – 1:0. V 8.min. byl vyloučen Petr, v oslabení měl ale největší šanci hronovský Škoda, který z brejku netrefil branku. Ve 13.min. byli rychle po sobě vyloučení dva náchodští hráči, přesilovku pět na tři jsme sehráli poměrně dobře, sérii těžkých střel od modré ale Kouba přežil. Vzápětí hrál dvojnásobnou přesilovku i Náchod, nejprve předvedl zázračný zákrok Ševců, který puk směřující již do sítě ukryl ve své lapačce, ale pak Řezníček z levého křídla chytře nastřelil puk do skrumáže a ten se od bruslí hráčů odrazil do sítě – 1:1. V této třetině, kdy měl Hronov ještě dost sil, byli domácí lepší, velká škoda nevyužitého brejku Škody za stavu 1:0.
Od druhé třetiny se začala projevovat převaha Náchoda, čtyři přetížení obránci Hronova stále méně stačili podporovat útok. Ve 22.min. náchodský Prouza vyfasoval za vražení na hrazení trest 2 +10 min. OT, přesilovku jsme sehráli tragicky a nedostali jsme se vůbec do třetiny soupeře. Ve 25.min. Hronov vstřelil gól, ale ten nebyl uznán pro údajně vysokou hůl tečujícího střelce. Ve 27.min. střílená přihrávka Petra hledala hůl Hyleny před odkrytou klecí, puk mu však čepel přeskočil. Ve 28.min. pykal Vondřejc, největší šanci v přesilovce měl Maršík, jeho střela asi ze 4 metrů šla jen do gólmana. Ve 30.min. sólo tísněného Perutka skončilo střelou těsně vedle. V polovině střetnutí střílel Petr a již se radoval ze vstřeleného gólu, hlavní rozhodčí však viděl jen horní tyč. Diváci za brankou se doteď dušují, že to byl čistokrevný gól. Protestující Petr byl navíc vyloučen a Náchod předvedl, jak se mají přesilovky hrát – krásná kombinace na jeden dotek skončila dorážkou Macháně do prázdné branky Hronova – 1:2. Další přesilovku sehrál Hronov zase celkem solidně, spousta střel od modré, ale ani jednou cíl nenašla. V závěru jsme hráli další více než minutovou přesilovku pět na tři, již podruhé. Palbu zase jen od modré, ale Kouba s klidem likvidoval. Později se ukázala stará hokejová pravda, že kdo nevyužije přesilovku 5 na 3 (a my jsme hráli hned dvě), nemůže vyhrát.
Ve 43.min. byl již po čtvrté, v tomto utkání, vyloučen domácí kapitán Petr, oslabení Hronov skvěle odbránil. Ve 47.min. šel za katr náchodský Macháň a Hronov přesilovku konečně využil. Vyraženou střelu Petra zblízka doklepl Matouš a srovnal na 2:2. Zdálo se, že Hronov utkání ještě otočí, za pár minut po vyrovnání šli hronovští tři na jednoho, kombinaci však pokazili. V 51.min. fauloval Mach a za 26 sekund mohl jít zpátky na led, to když Havrdovu střelu tečoval Škoda – 2:3. Hronov sice bojoval, ale Náchod nás přehrával, úbytek sil byl více jak viditelný. V 54.min. zcela zapomenutý Opplet mezi kruhy střelou švihem uzavřel na 2:4. Dvě minuty před závěrečnou sirénou trenér Táborský odvolal brankáře, hronovská šance na snížení skončila jen prudkou bombou do tyče Koubovy svatyně. Další komplikace pak již Náchod nepřipustil, naopak mohl několikrát zvýšit vedení do prázdné branky.
Náchod zvítězil zaslouženě, skvěle využíval přesilovky a v neděli 8.března bude mít v Náchodě první finálový mečbol. Hronov bojoval, ale s tímto úzkým kádrem jen těžko může čelit kompletním soupeřům.
Branky: Hylena, Matouš - Řezníček, Macháň, Škoda, Oppelt
Vyloučení: 7- 8 + Prouza 10.min OT, využití 1:3, 590 diváků
Sestava Hronova: Ševců (Mráček) – Řehák, Kellner – Novák, Štelzig – Frydrych - Mach, Škoda, Perutek - Petr, Matouš, Maršík - Hašek, Hylena