Rozhodly góly po kuriózních vyloučeních

HC WIKOV Hronov – HC Náchod 2:4 (0:1,1:2,1:1)
Okresní derby před skvělou návštěvou zahájili náchodští nečekaně vysokým napadáním, čímž Hronov vyvedli úplně z konceptu.Domácí měli velké problémy se zakládáním útočných akcí a tak měli hosté po celou první třetinu navrch. Ve 3.min. Vondřejc ze slušné pozice střílel jen do gólmana Ševců.V 5.min. byl vyloučen hostující Plíhal,po minutě ještě Verner a tak se Ochotníkům naskytla velká šance na vedoucí branku v přesilovce pět na tři.Ve dvojnásobné přesile Hronov nic nepředvedl, v pokračující přesilovce s najel obránce Novák z druhé vlny, z pěti metrů však netrefil. Poté v další velké šanci Maršík nezkrotil puk. V 11.min. si domácí gólman zajel na střídačku pro novou hůl, což pravidla nedovolují a byl tak nucen střídat.Nerozcvičený náhradník Mráček zaregistroval puk po střele Oppelta od modré až v síti a Náchod šel do laciného vedení - 0:1.Ve 12.min. měli dvojnásobnou přesilovku i hosté, Hronov však výborně ubránil. V 15.min. rychlík Franců střílel z křídla jen do náruče Bláhy. V 16.min pykal náchodský Macháň, Hronov však sehrál přesilovku špatně, naopak jim ujel Vaňát, jeho blafák však Ševců kryl.
Další, i když krátkou přesilovku pět na tři opět Hronov zahodil, přinesla jen nevyužitou šanci Matouše. Ve 27.min. couvající obránce Náchoda upadl, Mach se přes něho přehnal a střelou k tyči po ledě srovnal na 1:1. V polovině třetiny při vyloučení Řezníčka střela Petra po ledě Bláhu opět nepřekvapila. Ve 33.min ujel všem Franců, byl podražen, nařízené trestné střílení však Perutek neproměnil. Další dvě přesilovky Hronov sehrál bez gólového úspěchu, prakticky Bláhu ani neohrozil. Ve 36.min. hrál přesilovku Náchod a ukázal jak se přesilovky využívají. Po 22 sekundách střelou švihem pod víko Oppelt strhl vedení na stranu Beranů 1:2. V poslední minutě druhé třetiny přišlo velice přísné vyloučení Perutka, který byl vyloučen za opakované chybné postavení na buly, po 14 sekundách střelec Havrda opět švihem našel skulinu u tyče hronovské branky – 1:3. Hronov byl v prostředním dějství lepší, paradoxně ji však prohrál.
Ve 42 min. dvě rychle po sobě jdoucí loženky Macha náchodský gólman zlikvidoval. Ve 48.min. Maršík s Matoušem šli na jediného beka, Matouš bohužel netrefil úplně odkrytou polovinu klece. V 53.min. obránce Štelzig střílel od modré, Hylena tečoval a snížil na 2:3. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou fauloval Oppelt a Hronovu se naskytla velké šance na srovnání. Domácí však stále nemají nacvičený nějaký přesilovkový vzorec, navíc citelně chybí tvrdý střelec od modré a tak přesilovku sehráli bez výrazné šance, naopak deset sekund před koncem unikl náchodský Škoda a do prázdné branky uzavřel na 2:4.
Hronov nevyužil osm přesilovek, z toho dvě pět na tři a bohužel neproměnil trestné střílení. Hosté dvě přesilovky z pěti naopak využili a v tabulce se Hronovu přiblížili na dva body a mají zápas k dobru.
Branky: Mach,Hylena – Oppelt 2,Havrda,Škoda
Vyloučení 5-8, využití 0:2, oslabení 0:1, 538 diváků !!!
Sestava Hronova: Ševců (11.Mráček,12.Ševců) – Řehák,Štelzig-Škoda, Novák-Hašek,Hylena,Frydrych-Petr,Matouš,Maršík-Franců,Perutek,Mach