Se Semechnicemi drama až do konce

TJ Sokol Semechnice - HC Wikov Hronov 5:7 (1:0, 2:3, 2:4)

Z pozice favorita vstupoval do utkání Hronov. Samotný průběh zápasu tomu ale vůbec nenasvědčoval. Většinu utkání byli ve vedení domácí a Hronovští rozhodli o svém vítězství až necelé tři minuty před koncem.

Hned na začátku třetí minuty prověřil Vacka Fišer, ten ale spolehlivě zasáhl. Poté se Hronovští nepřesnými přihrávkami sami připravili o puk, kterého se chopil Rejchrt a bezstarostně otevřel skóre utkání ve prospěch domácích – 1:0. Dále střílel od modré Hornyš, ale Vacek byl připraven. V 5. minutě získali hosté výhodu přesilové hry, podařilo se jim mírně zvýšit tlak před brankou, více z toho ale nevytěžili. Přesto že byl Hronov v první třetině střelecky aktivnější, nedařilo se mu v koncovce a díky nepřesným přihrávkám se obíral o lepší střelecké příležitosti. Na stavu skóre se před první sirénou už nic nezměnilo a domácí tak překvapivě odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhé třetiny vstupoval Hronov v oslabení, následně byl na trestnou poslán ještě Šakarov, přesilovku 5 na 3 ale Semechničtí nevyužili. Ve 26. minutě prostřelil domácího gólmana Michal Franců a prvním hronovským gólem vyrovnal na 1:1. Hronovská hra po první brance trochu ožila, Martin Franců přihrál do jízdy Hubáčkovi a ten z mezikruží zvýšil na 1:2. Hronov se však z vedení neradoval dlouho. Ve 34. minutě dokázali domácí využít přesilovou hru a srovnali tak na 2:2. Ve 38. minutě si Hronovští nerozuměli v rozehrávce a kotouč se dostal až k osamocenému Goisovi, který nikým nebráněn vyjel na hronovskou branku a poslal domácí opět do vedení - 3:2. Minutu před koncem třetiny se ještě Hronovu podařilo využít přesilovou hru, když Dudadík svižnou střelou vyrovnal na 3:3.

Poslední třetina začala sérií vyloučení na obou stranách. Při hronovské přesilovce zkusil nejprve vystřelit Hubáček a následně se snažil propasírovat kotouč pod Vackovy betony také Dudadík, ale ani jeden nebyl úspěšný. Domácí se poté dostali do protiútoku, Frýda překonal Wittvara a gólem ve vlastním oslabení zvýšil na 4:3. Ve 49. minutě vystřelil Čapek, mířil ale jen do betonů, odražený puk zachytil Dvořák, který bez větších problémů zakončil do odkryté branky – 5:3. Zbývalo necelých 12 minut do konce a s Hronovem to nevypadalo dobře. V 52. minutě dokázali Hronovští využít díky Hubáčkovi přesilovku a snížili na 5:4. Poté vyjel nebezpečně na hronovskou branku Čapek, Wittvar byl však připraven a sevřel kotouč mezi betony. Následně se Hronovu naskytla další přesilová hra, Michal Franců vystřelil na Vacka, tomu kotouč vypadl z lapačky přímo před Fišera, který ho zametl do branky a bylo srovnáno – 5:5. V 58. minutě při vlastním oslabení zavěsil pod víko Hubáček, čímž dorovnal svůj hattrick v utkání a zároveň poslal Hronov konečně do vedení - 5:6. Výhru Hronova pak ještě potvrdil gólem do prázdné Dudadík – 5:7. Hronovští hráči tak nakonec dokázali po utrápeném výkonu z utkání vytěžit důležité tři body a vracejí se zpět na průběžné třetí místo.

Branky: 3. Rejchrt (Prouza), 34. Lukášek (Zošiak), 38. Gois (Khol, Rejchrt), 48. Frýda V. (Lukášek), 49. Dvořák (Čapek) – 26. Franců Mi., 27. Hubáček (Franců Ma., Daňo), 40. Dudadík (Fišer, Ansorge), 52. Hubáček (Dudadík), 56. Fišer, 58. Hubáček, 60. Dudadík (Fišer)

Sestava HC Wikov Hronov: Exner (41. Wittvar) – Hornyš, Daňo, Táborský, Ježík, Vybíral, John – Franců Ma., Hubáček, Šakarov – Ansorge, Fišer, Dudadík – Franců Mi., Kozák, Rojšl - Valtar

3  HC Náchod       12

4 HC Jaroměř       11    40:39   21