Srovnáno ! Rozhodne se ve středu v Hronově

HC Náchod – HC WIKOV Hronov 2:5 (0:0, 0:1,2:4) stav série 2:2
Hronov opět jen na 13 lidí zahájil více jak opatrně. Ve 2.min. si náchodský Škoda vylámal zuby na Ševců v hronovské brance, poté Hronov bez jakýchkoliv problémů ubránil vyloučení Petra. Náchod měl puk častěji na svých holích a měl několik skvělých šancí otevřít skóre. Největší příležitost měl Pánek, který střílel do úplně odkryté klece, Ševců však zázračně chytil do lapačky. Bezbrankový stav vydržel do konce třetiny.
V 21.min. šel ven náchodský Müller, osm sekund před koncem přesilovky nejdříve zcela zapomenutý Petr brankáře nepřekonal, ale vyražený puk se štěstím vrátil do sítě Škoda – 0:1. Další přesilovku sehrál Hronov špatně, v polovině utkání Havrdu výborně vychytal Ševců. O dvě minuty později po hrubce hronovské obrany Řezníček zcela sám mezi kruhy střílel jen do hronovského gólmana. Ve 38.min. Havrdova dorážka šla jen těsně vedle a vzápětí Macháňova dělovka ze čtyř metrů zasvištěla naštěstí také jen o fous mimo. Hronov sehrál snad nejhorší třetinu v semifinálové sérii a tak se s napětím čekalo na poslední dějství.
Ve 42.min. skákavá střela Macháně s velkým štěstím skončila za zády Ševců – 1:1. Ve 44.min. Náchod nejdříve nastřelil Škodou tyč a odraženou střelu vrátil do sítě Havrda – 2:1. Na Hronov by nikdo z početných hronovských fandů nevsadil ani pětník, přišla však neuvěřitelná proměna. Ve 45.min. pykal Müller, v oslabení ujel Oppelt, ale dal jen do gólmana. Šest sekund před koncem přesilovky se dvakrát v útočné třetině s pukem zatočil Škoda a utěšenou střelou do okna nad rameno odčaroval kouzlo do té doby dobře chytajícího Kouby- 2:2. Ve 47.min. velký závar před náchodskou brankou gólem neskončil, ale v 50.min. Novák využil špatného střídání Náchodských, ujel, vystřelil, ale Kouba jeho střelu vyrazil jen před sebe a Novák nekompromisně po ledě skóroval – 2:3. Náchod úplně vypadl z role a za tři minuty lovil náchodský brankář puk ze své sítě počtvrté. Dlouhý pas Matouše na našlápnutého Haška skončil nádherným blafákem – 2:4. Dvě minuty před sirénou hrál Náchod přesilovku, kterou umocnil ještě odvoláním gólmana a hrál šest na čtyři. Ze sevření však ujel Matouš, nezištně předložil Maršíkovi a ten do prázdné klece uzavřel na 2:5. Až neuvěřitelný obrat ve hře Hronovských přinesl tedy srovnání semifinálové série na 2:2, rozhodne se ve středu 11. března od 18 hodin v Hronově.
Branky: Macháň, Havrda- Škoda 2, Novák, Hašek, Maršík
Vyloučení: 3/2, využití 0:2, oslabení 0:1, 340 diváků
Sestava Hronova: Ševců (Mráček) – Řehák, Kellner – Štelzig, Novák – Škoda, Matouš, Hašek – P etr, Hylena, Maršík – Perutek, Mach, Frydrych