Těžce vybojovaný postup do semifinále

HC Baroni Opočno - HC WIKOV Hronov 2:3 (1:2; 0:0; 1:1) stav čtvrtfinálové série 0:2,do semifinále postupuje Hronov
K druhému čtvrtfinálovému zápasu nastoupil Hronov velice odpovědně s vědomím, že nesmí domácím nabídnout šanci k vedení. Ve 3.min. Matouš zcela sám střílel z loženky jen do domácího gólmana Kolbaby, vzápětí se chytal za hlavu Petr, který také svoji šanci neproměnil.V 9.min.po chybě hronovské obrany měli velkou šanci i domácí, Ševců je však vychytal.Ve 12.min. pykal za faul Mach, v oslabení však ujela hronovská dvojice, Hylena zasekl puk,přesně předložil Škodovi a ten brilantním blafákem otevřel skóre – 0:1. Ve 14.min. Štelzig vybojoval v útočné třetině puk a z nemožného úhlu nachytal Kolbabu nepřipraveného, puk mu propadl do sítě – 0:2. V 18.min. Srpek úplně sám před Ševců svoji šanci zahodil. Když už se zdálo, že Ochotníci půjdou do kabin s pohodlným náskokem, přišla obrovská hrubka hronovské obrany a zcela zapomenutý Komárek na dvakrát pouhých deset sekund před sirénou snížil na 1:2.
Ve 23.min. hrál Hronov přesilovku, dlouhý zámek bez střely však gól nepřinesl.Ve 27.min. šel za katr Slezák, přesilovku Hronova však pokazil faulem Kellner. Ve 35.min faul kolenem Macha potrestal trochu přísně hlavní rozhodčí trestem 5 min. + do konce utkání. Dlouhou přesilovku však Opočno pokazilo hrou v šesti lidech a tak Hronov tuto obrovskou výhodu domácím zmařil. Minutu před sirénou velešanci Srpka Ševců s klidem pokryl.
Ve 44.min. našel Hašek našlápnutého Škodu a ten švihem poslal kotouč k levé tyči – 1:3. Domácí se nevzdávali a skvěle napadali a hrál se zcela vyrovnaný hokej. Ve 45.min. hronovští dlouho nemohli vyhodit puk ze sevření a tak Burdych poměrně náhodnou střelou našel skulinku u tyče branky Ševců -2:3. V 51.min. byl vyloučen Petr, paradoxně největší šanci mněl však hronovský Hylena, nedal, ale domácí hráli nečistě a byli vyloučeni. Opočno se nadechlo k velkému náporu, v 55.min. těžkou střelu Opočna vytěsnil nad břevno Ševců ramenem, v závěru domácí odvolali gólmana, ale mohli inkasovat, střela přes celé kluziště se odrazila jen od tyče. Rvačka těsně před sirénou přinesla jen vyloučení na obou stranách a hlavně buly daleko od branky Hronova a tak mohl Hronov slavit spolu s početnou kolonií hronovských fandů postup do semifinále, kde čeká nebezpečný Náchod.
První semifinále se hraje ve WIKOV aréně ve středu 26.února od 18 hodin.
Branky: Komárek,Burdych – Škoda 2, Štelzig
Vyloučení: 5 / 4 + Mach 5 min.+ do konce utkání, bez využití, 350 diváků, z toho cca 150 z Hronova
Sestava stejná jako v 1.čtvrtfinále.