Těžká porážka Hronova na závěr základní části

HC WIKOV HRONOV – HC TRUTNOV 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Ve 2. minutě předvedl hostující Luštinec zákeřný faul na Kozáka a vyfasoval 5 min + do konce utkání. V oslabení upadl Borůvka a Perutek poslal hosty do vedení – 0:1. Poté šel za faul ven další hostující hráč a Hronovu se naskytla dvouminutová dvojnásobná přesilovka. Tu však pokazil faulem hronovský Hornyš a bylo po nadějích.

Ve 12. minutě Vítek zcela sám střílel jen do vyrážečky Biegla, v 15. minutě hostující gólman pochytal dvě velice slibné střely Hubáčka. Poté pykal hronovský Suk, největší šanci zahodil Chytráček. Patnáct sekund před sirénou se z prostoru mezi kruhy trefil do okna Šimoníček a zvýšil na 0:2.

Ve 23. minutě brejk Šimoníčka Kudrna chytil, poté hrál Hronov přesilovku, ale šanci měli zase jen hosté. V polovině utkání při přesilovce spustil Hronov oheň střel, ale přesilovku pokazilo již podruhé v tomto utkání příliš hráčů Hronova na ledě. Ve 36. minutě Šimoníček obkroužil třetinu a předložil Smékalovi a ten zblízka zavěsil -0:3. Ve 38. minutě při další přesilovce Hronova měl další velkou šanci opět Šimoníček, na Kudrnu však nevyzrál.

Ve třetí třetině dlouhé minuty hosté Hronovským vůbec nepůjčili puk, domácí se snažili, ale prostě nestačili bruslařsky, fyzicky i hokejově. Ve 42. minutě mohl skórovat Kozák, ale nezasunul u tyče, vzápětí průnik Ropického Biegl rovněž vyřešil. Ve 47. minutě další brejk Šimoníčka opět Kudrna vystihl, ale nestačil na golfák Zítky ve 49. minutě z levé strany – 0:4. V 53. minutě hosté neproměnili ani trestné střílení, o minutu později zachránila Hronov po střele Maška tyč. V 56. minutě objel Chytráček branku a bekhendem dával na 0:5, v poslední minutě odevzdané domácí dorazil šestým gólem Veselý – 0:6.

Hronovu nelze upřít snaha, v této sestavě však nemají sebemenší šanci na úspěch. Nemá kdo dát gól, zcela chybí rozehra ze zadu, hosté vyhráli zcela zaslouženě a v poklidu.

Tímto utkáním tak byla zakončena základní část, po které následuje čtvrtfinále play-off, ve kterém se Hronov střetne s Novým Městem nad Metují. Hraje se na dvě vítězná utkání - začíná se v neděli 9. února od 17:00 v Novém Městě, následuje domácí utkání v úterý 11. února od 18:00 v Hronově (změna hracího dne z důvodu konání ZOH), případné třetí utkání by se pak hrálo v pátek 14. února.

Branky: 2. Perutek (Janoušek), 20. Šimoníček (Smékal, Kozák), 36. Smékal (Šimoníček), 49. Zítka (Kozák), 57. Chytráček, 60. Veselý (Chytráček, Smékal)

Sestava Hronova: Kudrna (Kolbaba) - Hornyš, Borůvka - Suk, Mlateček - Vítek, Hubáček, Glos - Exner, Kozák, Michal Franců - Šafář, Ropický, Rojšl - Pištora