Úspěšný první krok v těžké sérii

HC WIKOV Hronov – HC Náchod 4:1 (2:0; 1:0; 1:1) stav série 1:0
fotky zde: https://zde61.rajce.idnes.cz/Hronov-Nachod_4-1/?utm_source=notification&...

Plný dům-nejvyšší návštěva 610 diváků v letošní sezóně přivítal aktéry prvního zápasu semifinálové série hrané na tři vítězná utkání.
Hronov v brance s mladíkem Ševců a jen na 5 beků, Náchod se zkušeným Bláhou v brance a v plné zbroji. Domácí zahájili velkým náporem a Berani nevěděli kam dřív skočit. Ve 3.min. Maršík nestačil zasunout puk do opuštěné branky, vzápětí Škoda v přečíslení dva na jednoho z křídla střílel jen do gólmana Náchoda. V 5.min šel ven Frydrych, hosté přesilovku sehráli dobře, ale Ochotníci se nedali vytáhnout z obranného postavení a tak střela Řezníčka z dálky nemohla Ševců ohrozit. V 8.min. si Matouš vyměnil dvakrát puk s Petrem a jeho střelu dorazil do sítě – 1:0. Hronov se uklidnil a hrál výborně. Pomalí náchodští beci vůbec nestíhali, lépe bruslící hronovští útočníci je přehrávali a vytvářeli na ně velký tlak. V 10.min. hronovský Škoda úplně sám mezi kruhy střílel jen těsně vedle, v 11.min. měl první velkou šanci Náchod, Macháň ze čtyř metrů, ale našel puk jen v lapačce brankáře Ševců. V 15.min. se střela Haška po ledě jen o pár centimetrů vyhnula levé tyčce náchodské klece, z protiútoku náchodský Plíhal najel z druhé vlny, ale ani on branku těsně netrefil. V 17.min. Hylena v přečíslení dva na jednoho netrefil skulinu u tyče náchodské svatyně. Čtyřicet devět sekund před sirénou šli tři hronovští útočníci na dva obránce, Matouš najel mezi kruhy a prostřelil gólmana Bláhu – 2:0. Hronov byl v první třetině lepší a výrazně Náchod přestřílel.
Ve 22.min. přišla snad jediná hronovská hrubka, tři úplně samotní Náchoďáci se objevili před Ševců, hronovský gólman je, ale s neuvěřitelným klidem vychytal. V polovině třetiny Hašek nezištně uvolnil Hylenu a jeho průnik středem byl zakončen jednoduchým blafákem do bekhendu – 3:0. Ve 32.min. zcela zapomenutý Perutek svoji šanci zahodil. Ve 34.min. Petr střílel z tandemu,všichni již viděli puk v síti, ale gól to nebyl. V 37.min. náchodský Havrda dvakrát po sobě střílel z dobrých pozic, ale Ševců byl opět připraven. Dvě minuty před přestávkou šel ven za podrážení Řehák, ale Hronov hrál svoje oslabení opět skvěle. Náchod se ve druhé třetině zvedl, ale Hronov držel opratě utkání pevně v rukách.
Ve 44.min. byli vyloučeni Prouza s Machem, hra čtyři na čtyři svědčila lépe domácím, ujeli Matouš s Kellnerem a posledně jmenovaný švihem trefil áčko mezi nohama gólmana – 4:0. Ve 47.min. náchodský Oppelt opakovanou střelou propálil gólmana a snížil na 4:1. Náchod ucítil šanci a sevřel hronovské v náporu, Prouza a po něm Řezníček měli dvě loženky a tak trenér Táborský takticky využil oddechového času, aby domácí borce uklidnil. Vyloučení Petra Hronov bez problémů přežil, v oslabení ujel naopak Maršík, ale vyprášil jen Bláhovy betony. Podobně se v oslabení při vyloučení Rojšla vedlo Havrdovi, kterého rovněž hronovský gólman vychytal.
Hronov sehrál výborný zápas a měl po celou dobu vývoj utkání pod kontrolou, Náchodu nezahrála dobře ani jedna obranná dvojice, obrana na rychlonohé hronovské útočníky často nestačila a přicházela tak o puk.
Druhé semifinále se hraje v Náchodě v neděli 1.března od 17 hodin a tam to bude zcela jistě o něčem jiném.
Děkujeme za obrovskou kulisu a doufáme opět v podporu hronovských fandů v Tichém dole v Náchodě.
Branky: Matouš 2, Hylena,Kellner – Oppelt
Vyloučení: 4-2, bez využití, 610 diváků !!!
Sestava Hronova : Ševců (Mráček) - Štelzig, Řehák - Kellner, Novák - Frydrych - Maršík, Matouš, Petr - Hylena, Hašek, Mach - Škoda, Perutek, Franců
mš.