V kabině vládne dobrá nálada, potvrzují hronovští hráči v dvojrozhovoru

Po pátečním tréninku byli vyzpovídáni dva hronovští hráči. Otázky byly směřované především na dva odehrané zápasy a náhled na letošní sezónu. První z nich odehrál za Hronov už jedenáct sezón a je tak „služebně“ nejstarším hráčem. Druhý má odehráno méně, ale v posledních sezónách strávil s týmem už hodně času a několikrát dokázal tým podržet v bráně.

Když porovnáš tuhle sezónu s těmi předešlými. V čem se liší?

Martin Franců: Liší se především v tom, že teď to není jen o jednom hráči, ale je to více o týmu. Je důležitý, že si ten kádr musí sednout. A celkově je tahle sezóna hlavně o gólmanech.

Dominik Exner: Myslím si, že bude jiná určitě v gólmanovi. Minulou sezónu jsme tady měli šest brankářů, který podle mě byli ještě moc mladý, a neměli moc zkušeností, teda kromě Svobody. Příchodem Ládi se ukázalo, že bude jasná jednička, protože chytá výborně a není to nervák. Myslím, že s ním to bude dobrá sezóna. Jsem určitě rád, že dělá jedničku. Má už hodně zkušeností a můžu se od něj i já hodně naučit, má skvělej pohyb v bráně. Budu i rád, když mě občas do brány pustí, třeba aspoň na deset minut.

S šesti body vedeš po úvodních dvou zápasech tabulku kanadského bodování. Co pro tebe tyto statistiky vlastně znamenají?

MF: Statistiky jsou jen čísla, je důležitý, že v týmu je hodně hráčů, co umí dát gól a i na něj nahrát.

Dvě vysoká vítězství na začátek sezóny dokáží mužstvo jistě vyburcovat. Jaká nálada panuje v kabině?

MF: Tak určitě úplně senzační, teď je to podle mě tak, jak by to mělo být.

DE: Tak nálada v kabině je suprová, myslím si, že jsme nikdo nečekal, že po dvou zápasech s takovýma nepříjemnýma soupeřema můžem nastřílet tolik branek. Všichni čekali vyrovnaný výsledky, myslim si, že pro každýho z nás je to velké překvapení. Je to zatím parádní začátek sezóny.

Jak bys zhodnotil dva soupeře, proti kterým zatím Hronov hrál?

DE: Se Třebechovicemi se nám doma hraje určitě líp než u nich, kde je malý kluziště a moc se nám tam nedaří. Ke všemu přijely bez Jardy Poláka, který týmu hodně pomáhá a je nejlepším střelcem. Jaroměř měla víc střel, ale ukázalo se, že náš gólman i obrana byli lepší.

Před sezónou se mnoho fanoušků obávalo, že v týmu budou chybět střelci a že místo po Fišerovi či Dudadíkovi zůstane neobsazené, opak je ale pravdou a střelců máme po dvou utkáních už deset. Jak si to vysvětluješ?

MF: Fišer byl velký střelec, to je jasný. Je tam ale hodně hráčů jako je Hubáček, Táborský, Vítek a mnoho dalších, který můžou dát gól a nezáleží na tom, jestli je to bek nebo útočník.

V minulé sezóně řešil Hronov problémy s gólmany, kterých se v mužstvu vystřídalo hned šest. Nyní je v bráně zkušený Kudrna, který předvádí skvělé zákroky a přemožen byl zatím jen dvakrát. Jak velkým podílem se podle tebe projevuje na předvedeném výkonu jistota v bráně? Je to právě to, co týmu chybělo nejvíce?

MF: Určitě teď máme tu jistotu, i když není to jen o gólmanovi, ale o celém týmu.

Jaký vývoj zápasu očekáváš v Jičíně?

DE: V Jičíně jsme loni prohráli na nájezdy, byl to těžkej zápas a myslím, že to tak bude i v neděli. Mají kvalitní tým, jsou tam kluci z Boleslavi, mají výbornýho gólmana. Potrápili i Trutnov, hráli výborně dozadu a to se jim vyplatilo. My jsme se podle mě v tomhle taky zlepšili oproti loňsku.

MF: Když to shrnu, tak to teď bude hlavně o gólmanovi a o chybách. Oni vidí, že jsme teď víc rozjetý, než jsme byli třeba minulý rok, a vidí, kolik jsme dali branek.