V okresním derby úspěšnější Náchod

HC Náchod – HC WIKOV Hronov 4:2 )2:0,2:1,0:0)

Oboustranně rozpačitý začátek utkání utnul v 9.min. Pánek, když si najel z obrany mezi kruhy a nekompromisně zavěsil – 1:0.Vzápětí se za zády náchodské obrany zjevil Dudadík, svůj blafák však nedokázal přetavit ve vyrovnávací branku. Vyloučení Komárka Náchod bez problémů přežil a tak v 15.min na druhé straně zvonila jen tyč po střele Macháně.V 17.min. vyražený puk pohotově vrátil do sítě Škoda a uzavřel účet první třetiny – 2:0.

V nástupu do prostřední třetiny pykal náchodský Chaloupka, přesilovku pěknou střelou od modré využil Ježík a snížil na 2:1.Ve 28.min. domácí opět nastřelili tyč, ale nemuselo je to mrzet, protože odražený puk vrátil do branky Chaloupka – 3:1.V polovině utkání hrál Hronov přesilovku, ujela jim však náchodská dvojice a Havrda do odkryté klece zvyšoval již na 4:1.

Přesilovku při vyloučení Vondřejce zahrál Hronov katastrofálně a vůbec se nedostal ke střele.

Ve 43.min. přišel dlouhý zámek hronovské mládežnické pětky, na branku Kouby pršela jedna střela za druhou, gól se však neujal. Při vyloučení podzimka měl loženku Vondřejc, Mahdal však kryl.Poté Hylena zpoza branky našel před klecí číhajícího Petra a ten se trefil pod břevno - 4:2. Závěr utkání byl ve znamení snahy Ochotníků utkání zdramatizovat, avšak Náchod hrál v poklidu a dovedl zápas do vítězného konce.

Hronov podal slabý výkon a zejména při velkém množství přesilovek byl naprosto bezzubý.Náchod vyhrál zaslouženě.

Branky:Pánek,Škoda,Chaloupka,Šavrda-Ježík,Petr

Vyloučení 9-5, využití: 1 – 1, oslabení 1-0, 100 diváků

Sestava Hronova: Nandal (Navrátil)- Daňo,Ježík-Mlateček,Dostál-Rudy,Štelzig-Fišer,Dudadík,Šejnoha-Podzimek,Hylena,Petr-Perutek,Pavelec,Exner