V prvním čtvrtfinále Baroni Ochotníky notně potrápili

HC WIKOV HRONOV – HC OPOČNO 2:1SN (0:0; 0:1; 1:0 - 1:0)
V prvním čtvrtfinálovém duelu se druhý Hronov utkal se sedmým Opočnem. Hosté se v závěru základní třetiny herně velice zvedli a tak bylo první čtvrtfinále očekáváno s opatrným optimismem.
Utkání začalo rychlou, avšak dost neurovnanou desetiminutovkou. Hronov výborně bruslil, ale Baroni výborně napadali a poctivě bránili. První šance Hronova přišla proto až v 9.min.,kdy si z postu obránce najel Škoda, jeho střela však byla sražena. Za chvíli nato Petr ve výhodné pozici nezkrotil skákající puk. V 11.min. hrál Hronov první přesilovku, nepodařilo se však za celé dvě minuty usadit v útočné třetině hostí. Ve 14.min. zazdil loženku hostující Slezák. V 16.min. domácí špatně střídali a byli vyloučení. V oslabení však ujel Matouš, ale na Kolbabu nevyzrál, vzápětí střílel ještě v oslabení Hašek z dobré pozice jen do hostujícího gólmana.
Do druhé třetiny nastoupili Hronovští s cílem utkání rozhodnout. Ještě více přidali na rychlosti, to však bylo spíše na úkor přesnosti. Ve 24.min. se dorážka Franců otřela jen o tyč, z protiútoku štírek Srpek ujel, jeho blafák však s klidem chytající Ševců vystihl. V 25.min šel za katr Novák, další šanci v oslabení měl Petr, jeho únik skončil střelou do okna, kde však byla připravena lapačka opočenského brankáře. V 34. pykal opočenský Hejduk, všem však ujel šikovný Srpek a střela švihem skončila v levém horním okně hronovské klece – 0:1. Přišel obrovský tlak Hronova, který hostující trenér musel hasit oddechovým časem. V poslední minutě druhé třetiny byl za podrážení vyloučen Řehák.
Pokračující přesilovku Hronov za 24 sekund využil, Maršík vysunul kapitána Petra a ten z pravého křídla tvrdou střelou pod víko konečně srovnal na 1:1. Ve 42.min. při vyloučení Macha hosté reklamovali gól, puk se však z výstroje gólmana Ševců vykutálel až po odpískání.Ve 49.min. hronovským fandům zatrnulo, brejk dva na jednoho Ševců vyřešil, zrovna tak jako střelu zapomenutého hráče hostí o minutu později. Další vyloženou šanci Opočna opět kryl domácí strážce svatyně, v těchto fázích byli hosté překvapivě lepší než domácí. V 55.min. se nepodařilo zasunout Matoušovi puk z úhlu do odkryté branky a pak již utkání směřovalo do prodloužení.
Desetiminutové prodloužení hrané ve čtyřech na čtyři přineslo jen velkou šanci Škody, jehož těžkou střelu ze tří metrů výborný Kolbaba vyrazil nad horní tyč. Hosté se úporně snažili dostat zápas do samostatných nájezdů.
V první sérii ani Matouš ani Brožek neproměnili, pak však proměnil blafák Hašek a Srpka vychytal Ševců. Ve třetí sérii Petr i Bureš proměnili, ve čtvrté sérii Perutek i Komárek nedali a tak rozhodl hronovský Maršík a uzavřel penalty na 3:1.
Hronov se na vítězství velice nadřel, hosté překvapili odhodlaným a ukázněným výkonem. Odveta se hraje v Opočně ve středu 19.února a Ochotníci budou velmi potřebovat podporu svých fanoušků.
Branky: Petr – Srpek, rozhodující nájezd Petr
Vyloučení: 3-4, využití 1:0, oslabení 0:1, 410 diváků
Sestava Hronova: Ševců (Mráček)-Řehák,Frydrych-Štelzig,Kelner-Novák-Hašek,Mach,Matouš-Petr,Škoda,Maršík-Franců,Hylena,Perutek