Z Jaroměře bez bodu a s vysokou prohrou

HC Jaroměř - HC Wikov Hronov 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)

V osmém kole zajížděl Hronov do Jaroměře, kde se střetl s domácím celkem. V nepovedeném utkání se Hronovští dokázali prosadit pouze jednou a vezou tak domů vysokou prohru 6:1.

V úvodu utkání se střídaly šance na obou stranách. V 11. minutě se Hronov dostal do přečíslení, Hornyš přihrál do jízdy Hubáčkovi, Vich byl ale připraven. První vyloučení překonal Hronov bez větších problémů, poté Jaroměř vyrazila do útoku - po několika nepřesných střelách otevřel skóre utkání Kocián, který přizvedl puk a zakončil přesně do horního rohu – 1:0. V 15. minutě měl šanci na vyrovnání Šakarov, který se dostal do samostatného úniku, Vich ale domácí opět podržel. Stejnou příležitost měl o chvíli později i Podzimek, tomu Svoboda v hronovské brance nekladl velký odpor a navýšil tak na 2:0. V 19. minutě vystřelil od modré Bujňák a jeho na první pohled nevinná střela zasvištěla až za brankovou čáru – 3:0.

Do druhé části vstupoval Hronov s tříbrankovým mankem. Ve 25. minutě zvýšil rozdíl Novotný, který ze skrumáže propasíroval kotouč až za Svobodu – 4:0. Neuplynuly ani dvě minuty a ten samý hráč zvyšoval už na 5:0 a Svobodu v hronovské bráně vystřídal Exner. Hronovu se naskytly dvě přesilové hry za sebou, tu první se mu využít nepodařilo, při té druhé už byl ale úspěšnější a prvním střelcem Hronova se stal Táborský, jehož dělovka mírně vylepšila hronovské skóre – 5:1. Přesně po třech minutách skórovali opět Jaroměřští, když Rudolfský protlačil puk pod Exnerovými betony – 6:1. Závěr druhé třetiny ještě okořenila bitka mezi Vybíralem a Kukalem.

V závěrečné třetině vyjel proti Exnerovi Krištof, byl ale faulovaný, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Exner Krištofovu akci přečetl a spolehlivě zakročil. Zbytek poslední třetiny provázela častá vyloučení, ale na skóre se už nic neměnilo.

Sestava HC Wikov Hronov: Svoboda (27. Exner) – Hornyš, Borůvka, Táborský, Daňo, Vybíral, Ježík – Franců Ma., Hubáček, Kozák – Šakarov, Fišer, Dudadík – Franců Mi., Vítek, Rojšl - Ansorge

Branky: 14. Kocián (Křepinský, Fečo), 17. Podzimek, 19. Bujňák (Světlík), 25. Novotný (Bujňák), 27. Novotný, 34. Rudolfský (Hamáček) – 31. Táborský (Franců Ma., Fišer)

3  HC Jaroměř       13

4 Třebechovice       13    65:32   26