Z Nové Paky dovezl Hronov dva body

BK Nová Paka - HC Wikov Hronov 6:7 SN (3:0, 1:3, 2:3 - 0:0)

Předposlední utkání základní části odehrál Hronov v Nové Pace, kde dokázal stáhnout tříbrankové manko a utkání bohaté na góly se dočkalo rozřešení až v samostatných nájezdech, kde si bonusový bod připsal Hronov.

Hronovský kádr doznal před tímto utkáním hned několika změn - obranu posílili Tomáš Pištora a Pavel Vaněk, na pozici brankářské dvojky se objevil Jan Kolbaba, ten tak vystřídal Exnera,  který zamířil do Trutnova. V útoku se poprvé objevil Vlastimil Šeda.

Domácím se podařilo otevřít skóre utkání již na začátku 3. minuty, kdy se po asistenci Hrice prosadil Nádvorník - 1:0. O čtyři minuty později přidali Novopačtí další přesný zásah zásluhou Štěpána - 2:0. V čase 8:20 pálil Štěpán opět přesně a pro Hronov to znamenalo již tříbrankovou ztrátu - 3:0. 

Hronovští však zápas nevzdali a jejich snaha se vyplatila ve 24. minutě, kdy se premiérovou brankou v hronovském dresu blýskl Šeda - 3:1. Na hronovský gól však Novopačtí odpověděli vzápětí a rozdíl byl opět tříbrankový - 4:1. Ve 36. minutě snížil na dvoubrankový rozdíl opět Šeda - 4:2. Dvě a půl minuty před druhou sirénou pak Hornyš vstřelil kontaktní gól - 4:3. 

Nástup do třetí třetiny se Hronovu vydařil na výbornou, když hned v první minutě vsítil branku Kozák a srovnal tak na 4:4. Minutu na to šli hosté zásluhou Rojšla poprvé v utkání do vedení - 4:5. Domácí se ale nenechali zaskočit a v 51. minutě srovnali - 5:5. Po minutě se úspěšně prosadil hronovský Šafář - 5:6, ale domácí dokázali opět srovnat a výsledek 6:6 svítil na světelné tabuli i při závěrečné siréně.

Pokračovalo se tak v prodloužení, to vítěze neurčilo, a v samostatných nájezdech vystřelil bonusový bod pro Hronov Hubáček.

Sestava HC Wikov Hronov: Kudrna - Borůvka, Hornyš - Mlateček, Voříšek - Vaněk, Pištora - Kozák, Hubáček, Glos - Exner, Šeda, Franců Mi. - Rojšl, Šafář, Picka

Branky: 3. Nádvorník (Hric), 7. Štěpán (Slabý, Kollman), 9. Štěpán (Kollman), 25. Hric (Havelka, Pour), 51. Pour (Štěpán, Slabý), 55. Hric (Havelka) - 24. Šeda (Kozák, Voříšek), 36. Šeda (Exner, Voříšek), 38. Hornyš (Glos, Hubáček), 41. Kozák (Borůvka, Hubáček), 42. Rojšl (Šafář), 52. Šafář (Rojšl), vítězný nájezd: Hubáček

Poslední utkání základní části odehraje hronovské mužstvo ve středu 5. 2. 2014, kdy se postaví proti celku z Trutnova. Poslední kolo také rozluští tajenku nad složením čtvrtfinálových dvojic.

                                                                                                                                                 
                                                                                                                                          Konečné pořadí po základní části

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
    1 Nový Bydžov

      

       
    2 HC Hronov           
    3  HC Náchod       

   

  
    4 HC Jaroměř                   
    5 Třebechovice                 
    6 HC Trutnov B                 
    7 Baroni Opočno

     

       
    8 Spartak NMNM                  
    9 Semechnice                   
     

  

     

 

.