Základní část končí! V posledním utkání zavítají do Wikov arény Baroni z Opočna

Na hronovské hokejisty čeká tuto neděli závěrečné utkání základní části, ve kterém vyzvou na svém ledě Opočno. Hronov své umístění v tabulce nemá stále ještě jisté, a tak tento duel rozhodne, zda se v prvním kole play off postaví proti Třebechovicím, či proti Novému Městu.

Hronov ve svém posledním utkání zajížděl do Trutnova, kde se dohrávalo 18. kolo, které bylo z důvodu hronovské marodky přesunuto. Hronov k utkání přistoupil velmi zodpovědně a až do poslední minuty bojoval o body. Domácí však v závěrečné power play rozhodli o svém vítězství gólem do prázdné brány, a tak Hronov odjížděl domů s prázdnou.

Hronovu tak patří v průběžné tabulce pátá příčka a polepšit si už nemůže, to znamená, že play off bude začínat na ledě soupeře. Páté místo však jisté také nemá, šestá Jaroměř ztrácí pouhý bod, a tak nedělní duel rozhodne, zda budou čtvrtfinálovým soupeřem  Hronova Třebechovice nebo Nové Město.

Opočenští dohrávali v pátečním utkání zápas se Třebechovicemi. Hned od začátku se utkání chopili Třebechovičtí, kteří skórovali již v první minutě. Poté se Opočno dalšímu zvýšení bránilo, ale tlaku soupeře nakonec neodolalo a opět inkasovalo, samo se dokázalo prosadit jen dvěma góly v závěrečné třetině. Opočno tak svoji skromnou bodovou sbírku nerozšířilo a má již jisté předposlední místo.

Duel s Opočnem odehrál Hronov naposledy ve 13. kole na opočenském ledě. Zápas ale nesehráli hronovští hráči vůbec dobře a po první třetině prohrávali s tehdy posledním celkem tabulky o dva góly a ani v dalším vývoji zápasu nehrál Hronov jako favorit utkání. Nakonec body domů odvezl, ale Opočno zde dokázalo, že na Hronov hrát umí.

Poslední utkání základní části se odehraje v hronovské Wikov aréně v neděli 6. ledna od 17:00. Neváhejte a přijďte podpořit hronovské hokejisty v dalším mistrovském utkání.