Zasloužená výhra Jičína v Hronově

HC WIKOV Hronov – HC Jičín 3:6 (1:0,1:4,1:2)

Deset minut se hra přelévala na obě strany prakticky bez šancí. V 10. minutě fauloval jičínský Kaulfus, Hronov se nedostal ke kloudné střele. V čase 12:50 domácí Glos nabil Hubáčkovi a hronovský ostrostřelec vymetl levé okno branky Beneše – 1:0.

V 15. minutě při vyloučení domácího Hornyše odjel Martin Franců, v brejku byl faulován, ale z nařízeného trestného střílení sám postižený trefil jen horní tyč jičínské klece. Vzápětí šel podruhé ven Kaulfus, při dvou velkých šancích Vítka se hronovskému střelci nepodařilo zkrotit puk.

Druhá třetina začala velkým náporem Jičína, hosté dobře bruslili a výborně zakládali rychlé protiútoky. Ve 22. minutě hosté nastřelili tyč, vzápětí Abel netrefil odkrytý roh branky. V čase 22:59 v signalizovaném vyloučení Tondr srovnal na 1:1. Po necelých dvou minutách Kudrna stačil vyrazit jednu střelu, puk zůstal dlouho ležet před brankou, čehož využil Mizera a pohodlně poslal hosty do vedení 1:2. Ve 25. minutě v nepřehledné situaci ze skrumáže srovnal Michal Franců, hosté protestovali, neboť puk byl ještě dle nich před brankovou čárou- 2:2. Ve 32. minutě krásná akce prvního hronovského útoku na jeden dotek gól nepřinesla, a tak ve 36. minutě poslal Haken střelou od modré hosty do vedení – 2:3. V poslední minutě třetiny fauloval Weiss, hosté se ubránili.

V nástupu do poslední třetiny, kdy již v brance Hronova stál Exner, fauloval další jičínský hráč, dvojnásobnou přesilovku Hronov využil, když si Borůvka několikrát na modré vyměnil puk s Hubáčkem a ten golfákem k tyči snížil na 3:4. Ve 43. minutě byla Rojšlova sekera potrestána vyloučením, v oslabení však ujel Glos, jeho blafák ale Beneš vystihl a musel za to přijít trest. Rojšl zrovna skočil z trestné na led, když Nový opět poslal Jičín do dvoubrankového vedení – 3:5. V 50. minutě Hubáček tísněn poslal puk jen o centimetry vedle prázdné svatyně, z protiútoku Weiss nedal samostatný brejk. Jičínští kralovali a Haken se trefil z levého křídla po šesté – 3:6.

Hronovští bojovali, ale v této oslabené sestavě budou mít s celky z horních pater tabulky určitě velké potíže.

Branky: Hubáček 2. Michal Franců – Haken a Tondr po 2, Mizera, Nový

Sestava Hronova: Kudrna 40. Exner - Borůvka, Hornyš - Voříšek, Mlateček - Vítek, Hubáček, Glos - Martin Franců, Ropický, Michal Franců - Exner, Šafář, Rojšl