První kroky hronovského hokeje
Počátky hronovského hokeje jsou spjaty s Atleticko-fotbalovým klubem (AFK), který byl založen v roce 1904, a byl zaměřený především na fotbal. Později (od přelomu 20. a 30. let minulého století) provozoval také atletiku a tenis a založil oddělení zimních sportů, ve kterém bylo zastoupeno lyžování a bruslení. V prosinci roku 1933 zřídil AFK na hřišti na Bosně kluziště s plochou 3 000 m2. V lednu 1935 zřídil TJ Sokol Hronov kluziště v Tyršových sadech a dva roky na to přibylo kluziště na Pivovarském rybníku. Tímto byly dány základní předpoklady pro hraní ledního hokeje, který se zde těšil velké oblibě především u mládeže. Jak už to tak bývá, začátky nebyly jednoduché, hokej se hrál ve velmi amatérských podmínkách, první kluziště byla vystavěna velmi jednoduše, bez odpovídajících mantinelů a kvalita ledu záležela na rozmarech počasí. Nadšení hráči se ve svém volném čase seznamovali s pravidly, učili se hokejové dovednosti.
Podle dochovaných záznamů se první oficiální zápas odehrál v neděli 10. ledna 1937, jednalo se o přátelské utkání mezi AFK Hronov a Sokolem Náchod, ve kterém Hronovští svému soupeři podlehli poměrem 2:4.

Sezóna 2005/06
V této sezóně se hokejisté Hronova umístili na 7. místě (předposlední) a pro další sezónu se udrželi v 1. KLM.

Sezóna 2006/07
Sezónu 2006/2007 zahájili hronovští hokejisté pod novým názvem – HC Wikov Hronov. Jméno generálního sponzora se také objevilo v názvu zdejšího zimního stadionu, který od této sezóny nese jméno Wikov aréna. Na trenérskou lavičku se postavil nový trenér Radek Měsíček a změn se dočkal i hráčský kádr.
Sezóna však k povedeným nepatřila, v základní části se mužstvu podařilo zvítězit pouze v pěti zápasech a zisk pouhých 17 bodů odkázal Hronov ke hře ve skupině B, kde odehrál zápasy play-out se Třebechovicemi a s Trutnovem a umístil se na konečném šestém místě (předposlední).

Sezóna 2007/08
V sezóně 2007/2008 doznalo mužstvo mužů hned několika změn. Z důvodu malého počtu kmenových hráčů museli být angažováni i hráči z jiných klubů. Tým posílili například hráči z mužstva HC Náchod, které se v této sezóně do soutěže vůbec nepřihlásilo.
Vstup do sezóny se však nevydařil podle představ klubu a první tři zápasy mužstvo prohrálo. Nikdo však nic nevzdával a snaha se nakonec vyplatila – zlom v sezóně přišel v zápase s Novým Bydžovem, který Hronovští vyhráli. Od té doby už se týmu dařilo a po základní části se umístil na celkovém čtvrtém místě a poprvé se tak probojoval do závěrečných bojů play-off, kde nakonec obsadil čtvrté místo. Poprvé také vyslal hronovský oddíl své hráče do reprezentačního výběru kraje, který se postavil proti vítězi – Spartaku Nové Město nad Metují.

Sezóna 2008/09
Sezóna 2008/09 byla už od svého počátku provázena změnami, v kraji byla totiž oproti předešlým sezónám zřízena jednotná soutěž pro kategorii mužů. Hronovu se stejně jako v minulém ročníku podařilo probojovat do play-off a nakonec obsadil celkové páté místo.

Sezóna 2009/10
V ročníku 2009/10 došlo k poměrně velkým změnám v kádru, k týmu se připojili junioři z Hradce Králové. Oproti minulým sezónám se Hronovu do nejlepší šestky probojovat nepodařilo a dveře pro play-off se mu definitivně zavřely v utkání proti Náchodu a celkově se musel spokojit se sedmým místem.

Sezóna 2010/11
Hronov skvěle proplul základní částí i její nadstavbou, když se mu obě tyto části podařilo vyhrát a postupoval tak do závěrečných bojů play-off z prvního místa. V semifinále se postavil proti Dvoru Králové, kterému nedal příležitost k jediné výhře, a po semifinálové sérii vyhrané 3:0 postoupil do finále proti Novému Městu. Ani Spartak se z žádného vítězství radovat nemohl a hokejisté Hronova tak poprvé v historii klubu zvítězili v Krajské lize Královéhradeckého kraje.

Sezóna 2011/12
V ročníku 2011/12 došlo ke změně hracího modelu, který nezahrnoval play-off. Vstup Hronova do sezóny nebyl moc vydařený, každým odehraným zápasem se ale výkony zlepšovaly. První část soutěže ukončili Hronovští na celkovém šestém místě, čímž si zajistili postup do nadstavbové skupiny A, a po přepočítání bodů ze vzájemných zápasů vstupovali do druhé části jako pátí. Závěr sezóny se Hronovu vydařil a díky dobrým výsledkům z posledních zápasů vybojoval konečné třetí místo.

Sezóna 2012/13
Nová hokejová sezóna oproti té minulé slibovala opět napínavé boje v play-off, další novinkou byl také nástup nového soupeře, a to celku z Trutnova, který se po nezaplacení startovného pro II. ligu, musel spokojit s krajskou soutěží. V základní části se Hronov spíše trápil, dobrá utkání střídaly nepovedené zápasy s papírově slabšími týmy, které dělaly Hronovu velké potíže. Po odehraných čtyřiadvaceti utkáních základní části se Hronov umístil na pátém místě a ve čtvrtfinále play-off se postavil proti Třebechovicím. Ve čtvrtfinále zvládli Hronovští soupeře porazit ve všech třech zápasech a díky tomu postoupili do semifinále proti Trutnovu. Celek z Krkonoš byl však velmi těžkým soupeřem a Hronov mu dokázal vzdorovat až ve třetím utkání, které však ani přes výrazné zlepšení nedotáhl do vítězného konce a musel se spokojit se bojem o třetí místo proti Novému Městu nad Metují. Po neúspěchu v semifinále měl Hronov za cíl obhájit třetí místo z předchozí sezóny, ale první dvě třetiny proti Novému Městu tomu vůbec nenasvědčovaly, Hronovští se však dokázali vzchopit a ve znamení neuvěřitelného obratu si zajistili vítězství v prvním vzájemném zápase, které bylo možná právě tím klíčovým utkáním, díky kterému si následně dokráčeli ještě pro další dvě výhry a dokázali tak obhájit bronzové medaile z předchozího ročníku.

Konečná tabulka základní části

1 HC Dvůr Králové 28 164:80 73