Zástupci druholigových klubů se 15.6.2022 dohodli na podobě soutěže pro další sezonu. Třetí nejvyšší liga bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz přímo postoupí do Chance ligy.

Tento model soutěže byl pro hlasován většinou klubů 2.ligy ČR. Pokud mohu hovořit za náš klub, tak náš hlas tuto variantu soutěže nepodpořil. Tento model je ve své podstatě v této nelehké době, jeden z nejdražších (pro náš klub) díky poloze našeho města. Obdobně na tom je i družstvo Chebu.

Největší problémem je časová náročnost a dojezdové vzdálenosti, zejména se jedná o středu. Například náš tým najede více kilometrů než například Letňany s Kobrou dohromady. Nejsem přesvědčen, že se jedná o konečnou variantu. Nechci ale předbíhat možným událostem.

Nicméně musíme respektovat rozhodnutí většiny.

Rozdělení 2. ligy

Západní konference:

Cheb, Chomutov, Most, Děčín, Ústí nad Labem, Příbram, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Benátky nad Jizerou, Jablonec nad Nisou, Nová Paka, Hronov, Písek, Tábor, Vrchlabí, Řisuty.

Východní konference:

Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Znojmo, Hodonín, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Havířov, Vyškov.

A takto vypadá herní systém.

V méně početnější východní skupině se bude hrát každý s každým čtyřkolově, takže každý tým odehraje 40 utkání.

V západní konferenci to bude složitější. Sedmnáct týmů bude hrát proti sobě prvně dvoukolově (32 utkání). Potom se podle výkonnosti rozdělí mužstva do tří bloků.

1. až 6. tým budou hrát dvoukolově mezi sebou o co nejlepší nasazení do play off. Celky na 7. až 12. místě se porvou o předkolo a zbytek by hrál o udržení. Poslední tým stejně jako na východě spadne do kraje.

Předkolo bude na dva vítězné zápasy (7. až 10. tým), následné čtvrtfinále by se hrálo na tři vítězná utkání.

Vítězové západní a východní skupiny se střetnou v přímém souboji o Chance ligu. Kdo dokáže v superfinále čtyřikrát vyhrát, postoupí do Chance ligy.