Reakce na článek v hronovském plátku U NAS, aneb když ambiciózní tatínkové hledají omluvy pro své děti.

Dobrý den, mé jméno je Jaroslav Polák a jsem už druhým rokem v Hronově u A týmu. Přišel jsem v loňském roce v rozehrané sezóňě ,kdy vedl tým pan trenér Kamaryt. Mužstvo jsem přebral v absolutním rozkladu, kdy hráči byly fyzicky i psychicky absolutně zdevastovaní. A mužstvo nemělo ani pořádný počet hráčů z důvodu, že pan Kamaryt jich spousty vyřadil s heslem „to odehrajou naši kluci taky“. Po mém nástupu jsem se byl podívat na zápase hronovaké juniorky a vybral jsem si pár kluků, kteří měli perspektivu do budoucna hrát za hronovske Áčko. Když to vezmu kolem a kolem tak u mě hrálo pravidelně 5 až 6 juniorů a myslím si, že spousta z nich nasbírali cenné zkušenosti do budoucna, ale bohužel jsem zjistil, že jen 4 kluci jsou hronovští, zbytek byli kluci, kteří přišli jen proto, že si někdo vymyslel, že chtějí hrát o soutěž výš, ač po 4leté práci pana Kamaryta tam nebyla absolutně žádná koncepce a návaznost na tenhle ročník. A teď se dostávám k tomu co mi vadí asi nejvíce. Trenér Kamaryt, který za 4 roky ve funkci šéftrenéra hronovského hokeje inkasoval 1,2 milionů korun, za sebou nechal jen prázdné kategorie malých hokejistů, počty si můžeme dohledat. Důvod je jednoduchý. Jelikož ač jako svazový trenér nesmí trénovat kategorii juniorů, tak toto byla jeho hlavní činnost a vlastně vše ostatní šlo do pozadí. Jeho jediný cíl? Aby jeho syn měl příští sezónu kde hrát a to 1.ligu juniorů.

Vrchol jejich profesionality je přivedeni gólmana ze Sparty na baráž o 1.ligu juniorů, kterou pak nemohl chytat protože neměl odchytaný dostatečný počet utkání to myslím taky hovoří za vše.
Stále se tu oháníte velkým počtem hráčů juniorky, ale to si jen lžete do vlastní kapsy… Lejdar, Bon, Dunda, Řehák, Veselý, Kulhánek, Kudrnáč atd. nejsou místní odchovanci a přišli posílit hronovskou juniorku, aby vůbec mohla nastoupit k soutěžním utkáním. Kdo tyto hráče přivedl nebudu ani komentovat, ale ujišťuji Vás, že to nebyl ani jeden z níže podepsaných v plátku U NAS.
Polej, to je další člověk, který mimochodem seděl 4 roky v dozorčí radě HC Wikov Hronov a za celé ty roky neplnil vůbec nic ze svých povinností, vyplývající z této funkce. Zřejmě proto, že jeho syn nebyl mezi vyvolenými, které já si vybral i když za pana Kamaryta byl v kádru A mužstva. To byl asi impuls pro pana Poleje, že začal dělat vše proto, aby A mužstvo spadlo do nižší soutěže a on a jeho spolek dalších „ukřivděných tatínků“ převzali vládu nad klubem. Pana Kamaryta nahradil nový šéftrenér Jan PAVELKA, který svou práci odvádí jak nejlépe umí a je to vidět především na počtu dětí v kategoriích. Ale ještě budu reagovat na „fámu“, že A mužstvo nezapracovává mladé odchovance. Za mého působení to tak určitě není. Přípravu s námi zahájili a zápasy odehráli např. KOCIAN, RUBAČEK, KUBECEK, WAJSAR, LEJDAR , POLEJ( odchod na vysokou školu do Brna) Skoro všichni pak nastoupili do soutěžních zápasů. PAVELKA, který loni odehrál v „A“ mužstvu všechny zápasy si tím vysloužil angažmá v HC Mounfield HK Juniorka a patří tam k tahounům. V našem „A“ mužstvu hraje formou střídavých startů. Na startu soutěže všichni kluci dostali šanci. Mladí kluci potřebují hrát pořádné porce minut, takže většina z nich hraje i za Náchodské „A“ mužstvo, kde sbírají zkušenosti v dospělém hokeji. Bohužel jejich výkonnost není podle hodnocení z Náchoda ani na kraj tak možná je na zamyšlení jestli ta mládež v Hronově pod vedením odborníků podepsaných pod tím článkem to dělala tak dobře jak oni prezentují, když plodí takové kluky kteří nemají základní návyky hokeje. Já v nich ale stále vidím potenciál do budoucna, i když to bude spousta práce. Takže páni trenéři a ti podepsání otevřete oči sundejte růžové brýle a příště si nejdřív zameťte před vlastním prahem než budete někoho napadat a kritizovat. Díky za pozornost.
PS: jsem otevřený diskuzi mimochodem s p. PAVELKOU se o tom bavíme a na některé tréninky chodí i kluci z dorostu.