Týden hokeje

Zdejší hokejový klub je od roku 2017 zapojen do projektu Pojď hrát hokej. Jedná se o rozvojový projekt Českého hokeje, který funguje již od roku 2016. Je dlouhodobě zaměřený nejen na získávání nových hokejistů, ale také na celkové zlepšení pohybové gramotnosti a na všeobecnou sportovní průpravu. Český hokej v rámci projektu Pojď hrát hokej nakupuje výstroj a hokejové sety pro nejmenší hokejisty. Rodiče malých talentovaných hokejistek a hokejistů tak nemusí na počátku hokejové etapy řešit nákup výstroje, kterou by si třeba nemohli sami pořídit. Kluby tak mohou díky každoroční podpoře Českého hokeje hráčům výstroje propůjčit a umožnit jim v klubu hrát.


Pod záštitou manažera projektu Pojď hrát hokej Tomáše Kresse a jeho realizačního týmu, proběhla na zimním stadionu v Hronově dne 18.1.2024 velmi povedená sportovní akce. V rámci probíhajícího Týdne hokeje si tak děti mohly vyzkoušet, jaké to je hrát hokej, podat si ruku s maskotem projektu lvíčkem Ťukem a seznámit se s prostředím zdejšího hokejového stánku.


Nově příchozí děti byly po zaregistrování do projektu odměněny drobnými předměty a hned se zařadily vedle svých zkušenějších kamarádů. S maskotem Ťukem absolvovaly rozcvičku a vzhůru na led. Pod dohledem zkušených trenérů si užily různé hry, soutěže i jízdu na molitanových mantinelech. Realizační tým projektu pořizoval videozáznamy, fotografie a rozhovory jak s rodiči, trenéry, ale i dětmi. Rodiče dětí si vyslechli a shlédli videoprezentaci manažera projektu pana Tomáše Kresse a trenéra hronovského hokejové mládeže Jana Pavelky. Akce se zúčastnili i prezident HC Wikov Hronov pan Jindřich Šťavík a manažer klubu pan Luděk Exner. Na závěr této podařené akce se společně všichni zúčastnění vyfotografovali. Na akci dorazilo celkem 10 nových zájemců o hokejový sport.


Děkujeme všem co se podíleli na organizaci a zajištění akce Pojď hrát hokej a podporu ČSLH.