Lvy jsme v letošní sezóně dvakrát porazili a tak se namlsaným divákům nabízela další lehká kořist. Opak byl pravdou. Hronovu chyběl Michal Beneš, hosty s nejproduktivnějším hráčem Málou v sestavě, na led přivedl jejich trenér dlouholetý extraligista Jindřich Kotrla.
Hned v úvodu šel ven Kozlovs a hosté přesilovku po padesáti sekundách využili. Z pravého křídla se po obléhání branky Saidla střelou zápěstím trefil Procházka – 0:1. Ve 3.min. hrál i Hronov svoji první přesilovku při vyloučení Bystřického, jedinou šanci měl Křehlík, ale střílel jen do kožichu obrovitého gólmana hostí Kubíka. V 8.min. ujel hostující Jouza, jeho blafák Saidl s jistotou kryl. V 10.min. postupovali hned tři Hronovští na jediného beka, Hájek ale místo nahrávky zvolil střelu a opět jen do výstroje gólmana. Za minutu měl na holi gól Křehlík, ale při střele do odkryté klece mu puk sklouzl z čepele hole do nenávratna. V 13.min. fauloval Šustek, přesilovku hosté bránili s vypětím všech sil a tak musel další faul přidat ještě Bystřický a Hronov hrál kratičkou přesilovku pět na tři. Ta gól nepřinesla , největší příležitost již v přesile pět na čtyři měl Vaňkovský, řada diváků se již radovala z vyrovnávacího gólu, ale kotouč střílený zblízka do odkrytého koutu mostecké svatyně skončil neznámo, kde, ale v síti ne. Lvi hráli dobře, velice přesně si přihrávali a domácím se naopak kombinace vůbec nedařily a tak se šlo do kabin s nečekanou hronovskou ztrátou.
Do druhé třetiny vlétl Hronov s viditelnou snahou utkání otočit. V 26.min. ale Plíšek z dobré pozice vůbec netrefil branku, ani při vyloučení mosteckého Šoustka žádná větší šance nepřišla. Poté jsme přežili i my vyloučení Kozlovse za vysokou hůl v obličeji protihráče a pak to přišlo. V 32.min. jsme obrali hostujícího beka při rozehrávce o puk a jeli dva na jednoho. Kozlovs si s Matějem Benešem dvakrát přesně vyměnili puk a Kozlovs dával do úplně odkryté klece a srovnal na 1:1. Domácí se viditelně uklidnili a začali mít na vrch. V 37.min. jsme měli docela kliku, v obranné třetině jsme již po několikáté čistě prohráli buly, Procházkovu dobře mířenou dělovku z první Sajdl skvěle chytil do lapačky. V 38.min. za vzájemné kočkování pykali na trestné Šedivý se Skuhrovcem, při hře pět na pět jsme šli dva na jednoho, ale Křehlíkovu gólovku i Kubík dobře zneškodnil. V předposlední minutě hostující Bystřický z ničeho nic trefil od modré tyč, když Sajdl měl zakrytý výhled. Vyrovnaná prostřední třetina tedy přinesla kýžené vyrovnání i zlepšující se výkon Wikováků.
Nástup do třetího dějství potěšil. Zkušený Vašíček střelou od modré k levé tyči prostřelil vše a Hronov šel do vedení – 2:1. Hosté poněkud zkameněli a hodně faulovali. V 45. min. vyfasovali Jelínek i na druhé straně Horáček pět minut za bitku, ale hrálo se dál v plném počtu. Za minutu přišla pěkná akce Poppela, gólman ho však vychytal. V 47. šel ven Berčík, v přesilovce Kozlovs netrefil odkrytý kout mostecké klece. Vzápětí šel ještě ven za sekeru již potřetí dřevorubec Šoustek, ale krátká přesilovka pět na tři šanci, natož gól nepřinesla. Naopak při hře pět na čtyři v oslabení hosté opět zazvonili o tyč hronovské branky. Definitivní uklidnění do řad hronovských hráčů i diváků přinesla 50.minuta. Hájek projel celým válem a švihem pod lapačku zvýšil na 3:1. Konečně využitá přesilovky ze strany Hronova ! V 52.min. dobrá teč Křehlíka mezi betony Kubíka neprošla a poté fauloval sekerou Berčík a Hronov hrál další přesilovku. Dělovku Táborského od modré mostecký brankář s námahou vyrazil, Vaňkovský měl velkou šanci na gól, ale nepodařilo se mu puk kolem opuštěné tyče zasunout. V 56.min. Poppelovo dělo zadunělo jen o horní tyč, puk se odrazil těsně před brankovou čáru za zády již překonaného Kubíka. V 57. min. fauloval Křehlík a trenér hostí Kotrla si vzal oddech na poradu. Lvi se rozhodli hrát vabank, gólman se usadil na střídačce a na led šel šestý hráč. Hosté sehráli dvojnásobnou přesilovku dobře, měli řadu velice nadějných střel, ale naprosto jistý a klidný Sajdl sbíral jednu šanci za druhou. I Hronov mohl několikrát puk dostat do opuštěné klece, ale dobře napadající mostečtí hráči jim nedopřáli chvilku klidu k zamíření. Minutu před sirénou měl největší šanci hostí Kysela, zblízka střílel jen do gólmana, který mu mnoho prostoru pro gólový manévr nedopřál. I na druhé straně mohl padnout gól, Poppel od útočné modré netrefil stále opuštěnou branku Mosteckých Lvů.
Hosté překvapili, hráli velice dobře a Hronovu se dlouho nedařily přesné přihrávky. Za velkou bojovnost a snahu jsme si však vítězství zasloužili a navlékli na vítěznou šňůru již sedmý neuvěřitelný korálek. Navíc jsme se v tabulce posunuli již na čtvrté místo a tak jsme ve 2.lize vysoko nikdy nebyli.
V sobotu jedeme ven na led Ústí n.L. a doma nás můžete opět povzbudit v sobotu 8.února kdy od 17ti hodin hostíme celek Chebu. Určitě přijďte, hráči čekají na Vaši skvělou podporu !
Branky a nahrávky: 36. Kozlovs (Matěj Beneš), 42. Jiří Vašíček (J. Kopecký, Plíšek), 50. Hájek (Jiří Vašíček) – 2. J. Procházka (J. Veselý, Berčík)
Vyloučení: 6:10, využití: 1:1, Oslabení: 0:0, průběh utkání: 0:1, 3:1
450 diváků
HC Wikov Hronov: Sajdl (Kadlc) – Exner (A), J. Kopecký, Táborský, Pavelka, Jiří Vašíček (C), Ondruš, Voňka – T. Jelínek, Šedivý (A), Kozlovs – Matěj Beneš, Křehlík, Poppel – Hájek, Vaňkovský, Plíšek. Trenér: Pavel Marek
Mostečtí Lvi: Kubík (Chmel) – Horáček, Vojíř, Šoustek, Bystřický, Váchal (A) – Kostourek, J. Veselý, Berčík (C) – Kysela, Skuhrovec, Ščislák – J. Procházka, Jouza, Mála – Stehlík. Trenér: Jindřich Kotrla
Rozhodčí: Veinfurter – Rubáš, Hájková