​Prezident klubu o restartu 2. ligy ČR.

​Prezident klubu o restartu 2. ligy ČR, o situaci v klubu a hokeji v Hronově z pohledu vyhlášeného nouzového stavu s stupně rizika č. 4 dle PES. Sezona 2020–2021 se bohužel s největší pravděpodobností nedohraje.

Prezident klubu o restartu 2. ligy ČR

S velkou radostí bych vám všem, zejména našim fanouškům oznámil nějaké datum začátku restartu 2. ligy ČR. Bohužel datum neznám, a vše je tak trochu jinak.

Z mého pohledu situace není dobrá. Vláda bude znovu žádat o prodloužení nouzového stavu do 22.1.2021. Termín bude sněmovnou pravděpodobně zkrácen, ale další prodlužování nouzového stavu bude stále na programu a stále posouváno. V tomto případě předpokládám, že sezona 2020–2021 se bohužel pravděpodobně nedohraje.

My samozřejmě hrát chceme. Jsme připraveni kdykoliv nastoupit do zápasu. Samozřejmě za nějakých standartních podmínek. Jako jsou diváci na stadiónech trénování bez roušek, testů a možnosti trénování mládeže. Samozřejmě družstvo mužů, je v každém klubu, jakási třešnička na pomyslném dortu, a jsou výkladní skříni každého klubu. Pokud, ale nemohou fanoušci do ochozů stadionů, vše pak ztrácí náboj, napětí a atmosféru mistrovských zápasů a bojů o mistrovské body.

Hokej děláme hlavně pro naše fanoušky. Hrát bez diváků, zřejmě asi nemá smysl, a je nutné brát v potaz, také ekonomickou stránku věci. Příjem ze vstupného tvoří jednu čtvrtinu našeho rozpočtu. A to je jistě nezanedbatelná částka, která v konečném důsledku velice ovlivní již takto napjaté hospodaření klubu. Při zmínce o ekonomice klubu, nesmím opomenout také naše sponzory. Chci využít této možnosti a touto cestou poděkovat všem našim sponzorům a městu za jejich podporu a přízeň v těchto těžkých časech. Bez jejich podpory, by v Hronově hokej nebyl.

Jak asi naši fanoušci ví, tak do 2. Ligy ČR jsme se dostali na poslední chvíli. O to víc, jsme se všichni těšili na zahájení soutěže a na první mistrovské zápasy. Vstup našeho týmu do 2. ligy ČR byl opravdu famózní. Náš tým deklasoval Děčín v poměru 9:3. Ale o tom jsme již mnohokrát hovořili.

Bohužel dnes je situace úplně jiná. Je mi smutno o to víc a to zejména vůči našim fanouškům, kteří se těšili na další hokejové zápasy našeho týmu v historicky první sezoně ve 2. lize ČR.

Co nás může těšit a o čem jsem přesvědčený je, že se nám podařilo sestavit dobrý tým, který je konkurenčně schopný obstát v soutěži a potěšit oko diváka svou hrou, a hrát tak důstojnou roli ve 2. lize ČR. Co já považuji také za podstatné je, že v týmu zůstalo deset hráčů z minulé sezony, a celkově náš tým je velice mladý. Co nás netěší a bohužel je smutné, že se naše družstvo nemůžeme představit našim fanouškům přímo v akci na ledě při mistrovských zápasech 2. ligy ČR skupiny sever. Chci věřit tomu, že takto špatná situace v příštím roce nebude. Doufám, že se všichni sejdeme příští rok v ochozech naší Wikov arény při mistrovských zápasech našeho týmu ve 2. lize ČR.

Vážení sportovní přátelé a fanoušci našeho klubu HC Hronov, dovolte, abych touto cestou popřál Vám všem poklidné prožití vánočních svátků, hodně štěstí a především zdraví a brzké setkání v ochozech našeho zimního stadionu při mistrovských zápasech 2. ligy ČR,

To Vám všem přeji do nového roku 2021.

Jindřich Šťavík

Prezident klubu

HC WIKOV HRONOV

19. ledna 2021

Jak bude vypadat nová sezona 2. Ligy ČR.

17. ledna 2021

A-tým HC Wikov HRONOV pro sezónu 2020-21

Číst více >
Poj? hrát hokej