1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 32 AND zobraz=1 ​Rozhovor s prezidentem klubu HC Wikov Hronov p. Jindřichem Šťavíkem.

​Rozhovor s prezidentem klubu HC Wikov Hronov p. Jindřichem Šťavíkem.

​Rozhovor s prezidentem klubu HC Wikov Hronovp. Jindřichem Šťavíkem.


Současná doba s COVIDEM 19 a různá omezení neberou vám chuť dál organizovat hokej?

Situace není dobrá, a všechna ta opatření co k tomu patří, jsou omezující a nepříjemná. Samozřejmě to vám na náladě a chuti jistě nepřidá. Celá situace, kdy stále trénujete, a čekáte na restart soutěže, vás stojí za jedno mnoho peněz a za druhé mnoho vynaloženého úsilí. Stále se připravujete na mistrovská utkání, a přitom nevíte kdy budete moci vlastně začít. Tato situace je frustrující, jen čekáte a litujete vydaného úsilí a peněz. Trénovat však musíte, pokud chcete být stále připraveni nastoupit k mistrovskému zápasu.

Bohužel nejhorší jsou mé obavy, jak asi bude vypadat další sezona a zda bude vše snad v pořádku a normální. Tím myslím jen to, že se bude hrát hokej pro diváky a s diváky. Je smutné, že si dnes přeji jen tak zdánlivě banální věci.


Jak současnou situaci vnímá provozovatel a majitel zimního stadionu?

To je spíše otázka na pana starostu. Pokud se mám já vyjádřit, tak co se týče naší spolupráce s městem Hronov, tak musím říct jen to nejlepší. Hlavně v této těžké době spolu velmi úzce spolupracujeme a řešíme současné problémy ohledně nastalé situace Covid 19. Myslím, že pan starosta a celé vedení města chápe naše problémy a pomáhá nám je řešit. Je i v zájmu města, aby sportovní aktivity na zimním stadionu mohly fungovat v plném rozsahu. Přitom musíme respektovat nařízení vlády ČR v souvislosti s výjimečným stavem a všech potřebných epidemiologických opatření. Jsem velice rád, že naše spolupráce s panem starostou, městem a vedoucím zimního stadionu funguje a chceme se našemu městu za to odvděčit jeho vzornou reprezentací, jak na krajské úrovni, tak i v celostátní 2. lize ČR.


Co říkáte na to, že se ani letošní sezona nedohraje?

Bohužel, ani v nejhorším snu mě nenapadlo, že další sezona se nedohraje. V minulém roce jsme odehráli poslední zápas a zároveň první zápas bez diváků 11.března. To je skoro rok a situace je dnes ještě horší než minule. Tenkrát jsem si říkal, jak je to hrozné a nudné hrát zápas bez diváků. No a dnes nemůžeme hrát ani bez těch diváků. Stále ale tvrdím že hokej bez diváků nemá smysl.


Dá se tato vaše první sezona ve 2. Lize ČR vůbec hodnotit?

Pokud mám tuto sezonu hodnotit tak to je příliš těžký úkol. Přesto mohu říct, že to v každém případě byla sezona, na kterou nikdy nezapomenu. Ať v dobrém tak i ve zlém. Co se týče pozitiv tak jistě nezapomenu na historicky první sezonu Hronova v 2. Lize ČR. I když byla velice krátká. Nezapomenu na první domácí zápas 2. Ligy proti Děčínu. A s tím současně spojenou naši první výhru 9:3. Určitě nezapomenu na náš tým, který jsme v Hronově postavili za necelých čtrnáct dní. Tým, který byl konkurenčně schopný odehrát tuto sezonu a dnes jsem přesvědčen i bojovat o dobré umístění.

Pokud hovořím o týmu, pak se musím zmínit o manažeru ,,A“ týmu panu Exnerovi. To on byl tou výraznou osobou při tvoření týmu. A musím také zmínit naši hráčskou Ruskou enklávu v Hronově, která výrazně oživila náš tým. Myslím, že spousta hronovských fanoušků hokeje ani ve snu nedoufala, že budeme hrát v Hronově 2. Ligu ČR. Jsem rád, že mám tu čest a mohu být u toho.

Co se týče negativ, tak jistě nezapomenu na epidemiologickou situaci Covid 19, a na všechna ta omezení s tímto stavem související. Denně se měnící podmínky za jakých se hrát bude či nebude. Jednou to bylo s diváky, kteří nesmí stát, ale musí sedět. Vše tedy připravíte a ono to zase druhý den neplatí. Lituji vynaloženého našeho úsilí a financí. Z naší strany jsme udělali maximum, abychom hrát mohli, ale bohužel to nestačilo.


Zvládli jste vstup do sezony, po třech kolech máte šest bodů. Výsledky asi byly nad očekávání?

Ano. S tím musím jen souhlasit. To potvrzují má předešlá slova o složení týmu.


Mimochodem jak hodnotíte výsledky vaši mládeže?

Jak říkám, je brzy hodnotit současnou sezonu. Musím ale říci, že mě v letošním roce mile překvapily výsledky naší Juniorky. Pokud vezmu v potaz porodní bolesti na začátku sezony, tak pak musím říct, že dosažené výsledky byly dobré. Těší mně i začleňování našich juniorů do A týmu. Je jen škoda, že se nám nepodařilo postavit samostatné družstvo dorostu. Myslím, že řešení, které jsme udělali na poslední chvíli, po krátkém a spěšném jednání, kdy se nám podařilo dohodnout spolupráci a následné spojení našeho dorostu s dorostem N. Města, byl dobrý krok. Zde si pochvalu zaslouží šéftrenér naší mládeže p. Kamaryt a také trenér p. Pavelka. Snažíme se, a naším cílem je, vychovávat naši mládež pro kvalitní soutěže. Tak, aby zase naši odchovanci měli možnost nastoupit za ,,A“ tým v 2. lize ČR a hrát z Hronov a ti nejlepší i vyšší soutěže.


Myslíte, že je předčasné ptát se na kádr a jeho případné změny.

Asi ano. Samozřejmě určité změny a doplnění týmu asi budou nutné. Potřebujeme doplnit stav nejméně o tři obránce, kteří nám v současné době chybějí. Máme také zájem o navrácení našich domácích hráčů, hrajících v jiných klubech jako je například Matěj Suk nebo Filip Jirásek ale i další. Určitě nehodláme dělat změny na postech trenérů. S trenéry máme podepsané dlouhodobé smlouvy o spolupráci. Skutečně je ale brzo o tom hovořit. My chceme zejména náš mladý tým udržet a případně vhodně doplnit.


Nemáte obavy, že v souvislosti s Covidem 19, bude sponzorů a fanoušků ubývat?

Zajisté, určité obavy samozřejmě mám a poměrně velké. Přesto věřím, že příští sezona bude z naší strany v plné míře zajištěna. Co se týče sponzorů, tak i oni prožívají nyní těžké časy, přesto doufám, že nám zachovají v dalších sezonách přízeň při další spolupráci. V souvislosti s tím, jaké radikální změny se připravují ve druhé lize, myslím že to bude pro ně opravdu velice zajímavé, ale o tom zatím nebudu hovořit. Situace kolem Covid 19 má jistě velký vliv na celý sport nejen v Hronově, ale v celém našem státě. Věřím, že účast našeho týmu v 2. Lize ČR, je a bude pro naše sponzory dosti motivující a dosti zajímavé zviditelnění v rámci celé ČR. Proto dovolte, abych touto cestou všem našim sponzorům a podporovatelům zdvořile poděkoval za jejich dosavadní podporu a spolupráci.

Co bych já osobně považoval za skutečnou katastrofu pro klub a pro hokej, jako takový, tak to je hra zápasů bez diváků.

Nejen, že hokej hrajeme zejména pro diváky, ale také si musíme uvědomit, že příjem ze vstupného je nedílnou a neopominutelnou součástí našeho rozpočtu. Pokud by se měla hrát další sezona bez diváků dovoluji si tvrdit, že nejenom náš klub, ale i spousta dalších se ocitne na hranici kolapsu a krachu.


Zmínil jste se o určitých očekávaných změnách v druhé lize. O co vlastně jde?

(Úsměv) O tom opravdu nebudu zatím hovořit.


Chcete něco vzkázat divákům.

Pokud mám tu možnost, tak chci všem divákům a fandům dodatečně popřát hlavně hodně zdraví a pohody v tomto roce. Chci také popřát nám všem ať se v příští sezoně sejdeme v ochozech našeho stadiónu při mistrovských zápasech našeho týmu. A na závěr přeji nám všem, ať jsme v životě pozitivní a hlavně negativní.

Děkuji za rozhovor.