1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 36 AND zobraz=1 Spolupráce s prvoligovým HC Stadion Vrchlabí.

Spolupráce s prvoligovým HC Stadion Vrchlabí.

Pro letošní sezónu jsme se dohodli na vzájemné spolupráci s prvoligovým celkem HC Stadion Vrchlabí. Od svého vstupu do II. ligy jsme projevovali zájem o spolupráci s prvoligovým klubem HC Stadion Vrchlabí. Proběhlo několik jednání, ze kterých bylo zřejmé, že je to pro obě strany velice výhodná záležitost. V horizontu celé sezóny musí být spolupráce výhodná pro obě strany. S vedením Vrchlabského hokeje a s jeho sportovním manažerem nás pojí osobní vazby a jsme přesvědčeni, že to pro kluky, kteří budou za náš tým v Hronově nastupovat, bude ideální volba, jak nabrat další herní zkušenosti.

Vrchlabského kádru by se v Hronovském dresu měl objevit obránce Jakub Kynčl. Je to mladší ze sourozenecké dvojice, který měl v loňské sezóně působit v Nové Pace. Bohužel II. liga se téměř nehrála, takže měl 1 rok pauzu, ale nyní na sobě velice slibně pracuje a Vrchlabský tým v něm vidí velice slušný potenciál pro budoucí působení v “A” týmu Vrchlabí.

Dalším hráčem, který by se měl objevit v Hronovském dresu je Radim Šlaicher. Je to nejtalentovanější junior, který již poslední 2 sezóny koketuje se seniorským hokejem. Doufáme, že se dokáže plnohodnotně prosadit v našem týmu.

Další 2 jména Filip Moník a Tomáš Kynčl jsou hráči, se kterými počítá Vrchlabí do základního týmu, ale v případě přetlaku budou moci nastoupit za Hronovský tým. Z vrchlabských odchovanců by se měl ještě v našem dresu objevit Jakub Moník, který dal pro letošní sezónu přednost pracovním povinnostem, ale s hokejem končit nehodlá.

Spolupráce se netýká jenom vrchlabských hráčů, ale i těch Pardubických, pokud by byli za hranou sestavy Vrchlabského týmu, tak budou herně vytíženi v II. lize v Hronově. Toto by se mělo týkat i brankáře Vojtěcha Nečase, který by měl ve Vrchlabí působit jako golmanská trojka.

Vyjádření sportovního manažera HC Stadion Vrchlabí Jiřího Jakubce:

Platit budou stejná pravidla jako v každé spolupráci, pro naše hráče tam bude vytvořený dostatečný prostor, ale bude vyloženě na nich, jak s ním naloží. Já osobně jsem přesvědčený, že hráči, které tam budeme posílat, mají výborný hokejový potenciál, a především lidsky jsou to kluci, kteří vnímají II. ligu jako šanci posunout se výš. Většina z nich už okusila atmosféru v našem prvoligovém mužstvu a věřím, že i oni jsou především týmový hráči, kteří se nejenom prosadí hokejově, ale pomůžou i utvářet tu správnou atmosféru v týmu. Trenéři obou týmů budou v pravidelném kontaktu a každý, kdo bude na sobě adekvátně pracovat a budou tomu odpovídat jeho výkony, dostane prostor i u nás. V tuto chvíli je to úplně čerstvé, ale mám z toho velice dobrý pocit a věřím, že je to velice solidní základ, na kterém se dá ta spolupráce i dále rozvíjet.

Vyjádření manažera HC Wikov Hronov Luďka Exnera

Máme radost, že se nám podařilo dohodnout na podmínkách spolupráce s prvoligovým Vrchlabím. Věříme, že spolupráce obou klubů bude vzájemně výhodná. Jsme přesvědčeni, že jsme položili pevné základy budoucí spolupráce, která bude přínosem jak pro hráče Vrchlabí, tak i Hronova.